Mart Sonunda Kar Geri Geldi! Meteoroloji Saat Vererek Uyardı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü kar yağışı uyarısında bulundu. Bazı bölgeler için saat vererek kar yağışına karşı dikkatli olunmasını isteyen Meteoroloji bunun yanında bazı şehirler için de kuvvetli yağış uyarısında bulundu.

Mart Sonunda Kar Geri Geldi! Meteoroloji Saat Vererek Uyardı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava tahmin raporunu güncelledi. Mart ayı sonuna doğru yeni bir kar yağışı uyarısında bulunan Meteoroloji ayrıca bazı bölgelerde kuvvetli yağış beklendiğini ilan etti. İşte yağış beklenen o şehirler.

METEOROLOJİ KAR YAĞIŞI İÇİN UYARDI SAAT VERDİ

Yeni gün içinde Kütahya ve Eskişehir çevrelerinde kar yağışı beklendiğini bildiren Meteoroloji Genel Müdürlüğü yağışlar için saat verdi. Yapılan son değerlendirmelere göre; 23.03.2021 Salı günü Eskişehir ve Kütahya çevrelerinde yağmurla başlayacak yağışın , öğle saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli lmak üzere karla karışık yağmur ve kar şeklinde etkili olması beklendiği bildirildi. Yapılan uyarıda ulaşımda aksamalar olabileceği ve sürücülerin dikkatli olması gerektiği ifade edildi.

Meteorolojinin Sosyal Medya Hesabından Paylaşıldı

Mart Sonunda Kar Geri Geldi! Meteoroloji Saat Vererek Uyardı - Resim 1

Beklenen kar yağışına ilişkin Meteoroloji Genel Müdürlüğü resmi sosyal medya hesabından vatandaşları uyardı. Kurum paylaşımında belediyeleri de yağışlara dair uyardı.

KUVVETLİ YAĞMUR UYARISI

Meteoroloji hava tahmin raporunda ayrıca Orta Karadeniz Bölgesinde yağış beklendiğini de duyurdu. Uyarısında Orta Karadeniz’de Samsun, Sinop, Ordu, Tokat, Amasya ve Çorum illerinde kuvvetli sağanak yağış uyarısı yapıldı. Ayrıca bu şehirlerin yüksek kesimlerinde yağışların karla karışık yağmur ve kar olabileceği bildirildi.

Gökgürültülü Sağanak Yağış

Yeni günde İç Anadolu’nun güney ve doğusunda yer şehirlerde Konya, Niğde, Aksaray, Kayseri, Nevşehir, Kırşehir, Yozgat ve Sivas çevrelerinde yerel olarak kuvvetli sağanak yağış olacağı aktarıldı. Meteoroloji bu şehirlerde yaşayan vatandaşlara ayrıca gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden ulaşımda bazı aksamalar olabileceğini, vatandaşların dikkatli olması gerektiğini duyurdu. Bu illerde yaşayan vatandaşlara ayrıca kuvvetli rüzgara karşı dikkatli olunması istendi.