Masterchef Türkiye'nin Dış Çekimlerinin Yapıldığı Ömerli Barajı Hangi İldedir, Nerededir, Nasıl Gidilir?

TV8'de yayınlanan fenomen yarışma programı Masterchef Türkiye'nin bu hafta dış çekimi Ömerli Barajı'nda yapıldı. Peki Ömerli Barajı hangi ilde ve hangi ilçededir? Ömerli Barajı'na nasıl gidilir? 

Emlak Magazin 17.09.2021 - 05:00 17.09.2021 - 05:00 Engin Uzunoğlu

TV8'de yayınlanan ve oldukça yüksek izlenme oranlarını yakalayan Masterchef Türkiye'de heyecan fırtınası dinmiyor. Her hafta olduğu gibi bu hafta da Masterchef Türkiye'nin bir bölümü dış mekanlarda yapılıyor. Bu haftanın dış çekiminin ise Ömerli Barajı'nda yapılacağı duyuruldu. Peki Ömerli Barajı nerededir? Ömerli Barajı'na nasıl gidilir?

ÖMERLİ BARAJI NEREDEDİR?

Masterchef Türkiye'nin dış çekimlerinin yapıldığı Ömerli Barajı İstanbul'dadır. İstanbuL'un en büyük barajı olan Ömerli Barajı, tüm İstanbul'un su ihtiyacının karşılanmasında çok büyük bir öneme sahiptir. Ömerli Barajı'ndan İstanbul'un su ihtiyacının yüzde 40'ı karşılanmaktadır. 

Ömerli Barajı, İstanbul'un Çekmeköy ilçesinde bulunmaktadır. Çekmeköy ilçe merkezinden Ömerli Barajı arasındaki mesafe 3 kilometredir. Deniz seviyesinden 58 metre yükselikte olan Ömerli Barajı'nın bulunduğu alanda bir baraj gölü yer almaktadır.

ÖMERLİ BARAJI'NA NASIL GİDİLİR?

İstanbul'un en büyük barajı olan Ömerli Barajı'na nasıl gidileceği merak ediliyor. Ömerli Barajı'na gitmek isteyenler için otobüs ve metro imkanları bulunmaktadır. Bu ulaşım araçları kullanılarak Ömerli Barajı yakınlarına ulaşmak mümkündür. İstanbul'da bölgedeki toplu taşıma araçları ile günün her saati Ömerli Barajı'na ualaşılabilir. 

masterchef türkiye ömerli barajı

MASTERCHEF TÜRKİYE ÖMERLİ BARAJI DIŞ ÇEKİMLERİ

Masterchef Türkiye'nin bu haftaki dış çekiminde mavi ve kırmızı takımlar Ömerli Barajı'nda karşı karşıya gelecekler. Bu haftanın galibi olan mavi takım skoru 3-0'a taşımak, kırmızı takım ise haftanın ilk galibiyetini almak için kapışacaklar. Masterchef Türkiye Ömerli Barajı çekimlerinde su tasarrufu konseptli bir yarışma olacak.

Masterchef Türkiye yarışması için yapılan dış çekimlerde jüriler ağırlanan misafirler oluyor. Ömerli Barajı bölümünün jürileri ise Masterchef Türkiye'de geçtiğimiz yıllarda yarışan yarışmacılar olacak. Bir önceki yılın finalistleri Serhat ve Barboros da Masterchef Türkiye'nin Ömerli Barajı bölümünde jüri olarak yemekleri tadacaklar. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@