Mayıs geldi soğuklar bitmedi! Meteoroloji uyardı sağanak geliyor, şemsiyesiz çıkmayın!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son hava tahminlerine göre ülke genelinde sağanak yağış bekleniyor. Bu illerde yaşayanlar için kuvvetli yağış ve rüzgar uyarısı yapıldı.

Gündem 06.05.2022 - 10:23 06.05.2022 - 10:23 Büşra Uluşen

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye genelin parçalı ve çok bulutlu olurken bazı bölgelerde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Mayıs ayına girilmesiyle beraber havaların ısınması beklenirken aksine hava sıcaklıkları bir anda düştü ve beraberinde sağanak yağışları da getirdi. 

Meteoroloji uyardı sağanak yağışlar geliyor!

Meteoroloji'nin son hava tahminlerine göre Marmara'nın doğusu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ,le Afyonkarahisar ve Kütahya'nın do-u kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor. 

Yağışlar; Orta Karadeniz ile Hatay, Sinop, Bartın, Kastamonu, Artvin, Bayburt, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Ağrı, Elazığ, Muş, Erzurum, Kars, Ardahan, Bitlis, Hakkari, Şırnak, Diyartbakır ve Siirt çevrelerinde etkisini göstereceği öngörülüyor. 

Kuvvetli rüzgar bekleniyor

Sağanak yağışların yanı sıra Akdeniz'in iç kesimleri ile İç Anadolu'nun güneyinde kuvvetli rüzgar bekleniyor. Rüzgar nedeniyle ulaşımda aksamamalar için de vatandaşların tedbirli olması konusunda uyarıda bulunuldu.

hava durumu-1

Bugün hava nasıl olacak?

Marmara Bölgesi

Marmara'da hava parçalı ve çok bulutlu Cuma sabah saatlerinden itibaren bölgenin doğusunda sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. 

Ege Bölgesi

Bölge genelinde parçalı ve az bulutlu hafta halim olacak. Sabah saatlerinden itibaren Kütahya ve Afyonkarahisar'ın doğu kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği ifade ediliyor. 

Akdeniz Bölgesi

Parçalı ve çok bulutlu. Doğu Akdeniz'in yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışlar, akşam saatlerinde Hatay çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. 

Karadeniz

Parçalı ve çok bulutlu. Bölge genelinde aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Yağışlar Bayburt'ta etkili olacak. 

Doğu Anadolu

Bölge genelinde aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Erzincan, Tunceli, Bingöl, Elazığ, Muş, Erzurum, Kars, Ağrı, Ardahan, Bitlis, Hakkari ve Şırnak çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@