Mayıs sonu kamudan kiralık lojman ilanları! İzmir, Gümüşhane, Antalya'da kiralık daire arayanlar

Mayıs ayının son günleri yada Haziran ayının ilk günlerinde gerçekleştirilecek ihaleler ile İzmir, Gümüşhane, Antalya'da lojmanlar kiralanacak. 3 kurumun duyurusu için başvurular da başladı.

Emlak Haberleri 20.05.2022 - 17:56 20.05.2022 - 17:57 Mustafa Karagöz

Kamu kurumlarının kendilerine ait olan daireleri satışa çıkardığı "Satılık Lojman" ilanları kadar "Kiralık Lojman" ilanları da bulunuyor. Bu duyurular farklı kamu kurumlarına ait olan dairelerin belirli bir süreliğine kiralanması için yayımlanıyor. Kurumlar duyurularında 1 yıllığına, 3 yıllığına yada 5 yıllığına konutun kiralanacağını ilan ediyorlar. İlan yayımlanan kentlerin birinde yaşayan vatandaşlar kiralık lojman ilanlarına başvuru yapıyorlar. Başvuru sonrası ihaleye katılan vatandaşlar aylık muhammen bedel üzerinden tekliflerini sunuyor ve hak sahibi oluyorlar. 

Devlet kurumlarından daire kiralama hakkı elde eden vatandaşlar sözleşme imzalıyorlar. Sözleşme kapsamında vatandşlar imzalanan süreç boyunca lojmanda ikamet ediyorlar ve aylık kiralarını ödüyorlar. 

Bu yöntemle kendi yaşadığı şehirde kiralık lojman arayanlar için bizlerde emlak365.com güncel duyuruları derledik. Üç şehrin yer aldığı duyurularda; vatandaşlar ihale başvurusu yapabilir, devletten konut kiralayabilirler. 

Güncel konut kiralama ilanları

20 Mayıs ile 1 Haziran tarihleri arasında kiralık konut için ihale düzenleyeceğini ilan eden 3 devlet kurumu bulunuyor. Bu kurumların neler olduğu, kiralık konut özellikleri ve fiyat listelerini sizlerle paylaşıyoruz. 

Antalya Vakıflar Bölge Müdürlüğü 40 adet muhtelif nitelikli gayrimenkulü kiralayacak. Listede işyeri, dükkan, ofis ve daire ilanlarının yanı sıra tarım arazisi duyuruları da bulunuyor. Ev kiralayacaklar için fiyatlar  1.200 TL muhammen bedel belirlendi. 

İzmir Vakıflar Bölge Müdürlüğü'de tam 208 gayrimenkul kiralayacak. Bahçe, tarla, arsa, arazi, işyeri, dükkan, ofis, mağaza ile birlikte daire de kiralayacak olan kurum aylık 1.000'den aylık 6.500 TL'ye uzanan rakam aralığında ev kiralayacak. 

Gümüşhane İl Özel İdaresine ait olan Balyemez Konağı ve bahçesi 5 yıllığına kiraya verilecek. Kurum bu taşınmaz için aylık 20.000 TL muhammen bedel açıklandı. İhale tarihi 31 Mayıs olarak ilan edildi. 

Başvuru yapacak olanlar

Devlet kurumlarından konut kiralamak isteyenler kurumlara direkt başvuru yapacaklar. Kurumlardan ihale dosyası alınacak ve o dosyaya göre başvuru işlemleri tamamlanacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@