Mayıs'ta Bu Fiyata Satılmayacak, Yetişen Alacak! Toyota Corolla 173.000 TL Dev ÖTV İndirimi İle Ayağınızı Yerden Kesecek

Toyota Corolla ÖTV muafiyeti teşvikli fiyat listesi Nisan 2022 indirimi için geri sayım başladı. Toyota Nisan Kampanyası ile Corolla Sedan ve Corolla Hybrid fiyat listesi ile kaç TL?

Finans 28.04.2022 - 15:57 28.04.2022 - 16:08 Gülcan Özer

Türkiye'de sedan sınıfının satış rekortmeni araba modelleri arasında yer alan Toyota Corolla modelinde pandemi döneminde gelen rekor zamlarla fiyatlar yükselişe geçmişti. Ne yazık ki eskiden orta sınıfın tercih ettiği aile arabası olarak öne çıkan modelde yükselen fiyatlar ile yavaş yavaş üst gelir grubuna hitap eden araçlar arasında gösterilmeye başlanmıştı. 

Süreçte fiyatlar yükselişini sürdürürken Nisan ayına özel olarak Hybrid araç almak isteyen kişilere özel olarak ÖTV teşvikli fiyat listesi de açıklandı ve sıfır araç almak isteyen kişilere bu modele öze olarak 173 bin liraya varan tutarlarda indirim yapılacağı açıklandı. Açıklanan kampanya kapsamında en düşük donanım paketi için geçerli olmak üzere Toyota Corolla 2022 fiyatı 391 bin 450 liraya çekildi.

TOYOTA COROLLA FİYAT LİSTESİ NİSAN 2022!

Sedan segmenti içerisinde satış rakamı ile dünyanın en çok satan araç modelleri arasına adını yazdırmayı başaran Toyota Corolla modelinde en düşük donanım paketi satışı Toyota Corolla 1.5 Vision donanım paketi için belirlenen 391 bin 450 TL oldu. En yüksek donanım paketi satış fiyatı ise 1.5 Passion X-Pack Multidrive S paketinde talep edilen 567 bin 700 TL'lik satış fiyatı oldu. 

toyota corolla fiyat listesi

TOYOTA COROLLA HYBRİD ÖTV TEŞVİKLİ FİYAT LİSTESİ 2022!

Yeni Toyota Corolla Hybrid Dream e-CVT Donanım Paketi Satış Fiyatı 542 Bin 750 TL

Yeni Toyota Corolla Hybrid Flame e-CVT Donanım Paketi Satış Fiyatı 553 Bin 3000 TL

Yeni Toyota Corolla Hybrid Flame X-Pack e-CVT Donanım Paketi Satış Fiyatı 571 Bin 750 TL

Yeni Toyota Corolla Hybrid Passion X-Pack e-CVT Donanım Paketi Satış Fiyatı 614 Bin 800 TL

toyota corolla ötv indirimi

ÖTV TEVŞİKLİ FİYAT NE DEMEK, ÖTV İNDİRİMİ VAR MI?

Son yıllarda araç sayısında yaşanan büyük artışın ardından dünyada büyük bir emisyon krizi yaşanırken Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından alınan karar ile elektrikli araçların satışına ÖTV desteği verilmesi kararlaştırılmıştı. Bu karar kapsamında Corolla'nın elektrikli versiyonunda satış fiyatlarına belirli oranda ÖTV teşviki ile indirim uygulanıyor. Toyota Corolla Hybrid modelinde daha cazip satış fiyatları uygulanıyor.

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@