MEB Öğretmen Atama Takvimi Belli Oldu! Başvurular Ne Zaman Yapılacak, Atama Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdelediği 15 Bin ek öğretmen ataması için atama takvimi belli oldu. Öğretmen atama başvuruları ne zaman ve nasıl yapılacak? 

Gündem 09.09.2021 - 21:40 09.09.2021 - 21:49 Engin Uzunoğlu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün yaptığı açıklamada 15 Bin öğretmen ataması müjdesi vermişti. Bu açıklamanın hemen ardından ise tüm gözler Milli Eğitim Bakanlığı'na çevrilmiş ve öğretmen atama takviminin belli olması beklenmeye başlanmıştı. Öğretmen atamalarına dair meraklı bekleyiş sona erdi ve Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen atama takvimini yayınladı.

15 BİN ÖĞRETMAN ATAMASI BAŞVURULARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın son dakika açıklaması olarak duyurduğu gelişmeye göre 15 Bin öğretmen ataması için süreç Eylül ayı içerisinde başlayacak. Öğretmen adayları atama başvuruları için ön başvurular ve sözlü sınav merkezi tercihlerini 27 Eylül 20212 ile 8 Ekim 2021 tarihleri arasında yapacaklar. Bu başvuru işlemlerinin nasıl yapılacağına dair de detaylı bilgilendirme yine Milli Eğitim bakanlığı tarafından yapılacak. 

15 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI NE ZAMAN YAPILACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde gerçekleştirilecek olan 15 Bin öğretmen atamasının ne zaman yapılacağı da merak ediliyor. Öğretmen atama sonuçları ne zaman açıklanacak? Milli Eğitim Bakanlığı'nın duyurduğu bilgilere göre ataması gerçekleştirlecek olan öğretmenler görevlendirmeler için 2022 yılını beklemek durumunda kalacaklar.

Tüm başvuru işlemlerinin alınması, sözlü sınavların yapılması ve ardından atamaların gerçekleşmesi gibi süreçlerin ardından 15 Bin öğretmen atama sonuçları 31 Ocak 2022 tarhinde açıklanacak. Yeni ataması yapılacak olan öğretmenler 2021 – 2022 Eğitim ve Öğretim Yılı'nın ikinci döneminde görev almış olacaklar.

EK ÖĞRETMEN ATAMASI YAPILIR MI?

Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde 20 Bin öğretmen ataması yapılmıştı. Şimdi ise 15 Bin ek öğretmen ataması daha yapılacak. Ancak öğretmen adayları bu atama sayılarını yetersiz buluyor ve yine ek atama talep ediyorlar. Milli Eğitim Bakanlığı kaynaklarına göre ek öğretmen atamasının yapılmasının ve bu sayısının yükselmesinin ihtimali bulunmuyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@