MEB Okullara TYP ile Geçici Güvenlik Görevlisi Başvuruları Başladı Mı? İŞKUR Başvuru Ekranı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2021 güvenlik görevlisi alım ilanları yayımlandı mı? Okullara TYP ile güvenlik görevlisi alımları için başvurular başladı mı? TYP iş ilanları ne zaman yayımlanacak?

MEB Okullara TYP ile Geçici Güvenlik Görevlisi Başvuruları Başladı Mı? İŞKUR Başvuru Ekranı

TYP kapsamında yayımlanacak olan MEB güvenlik görevlisi alım ilanları on binlerce kişi tarafından merak ediliyor. İŞKUR'dan yayımlanacak duyuruları bekleyen vatandaşlar için son gelişmeleri derledik.

TYP İŞ İLANLARI YAYIMLANDI MI?

2021 yılında kamu kurumlarına TYP kapsamında personel alımı olmadı. Çok az sayıda kurum çok az kontenjanla bazı alımlar yapmış olsa da genel ve toplu ilanlar yayımlanmadı. Kurumların ne zaman personel alımı yapacakları ise özelikle işsiz vatandaşlar tarafından yakından merak ediliyor. TYP ilanları için ise henüz ne kurumlardan ne de İŞKUR'dan bir açıklama gelmedi.

İlanlar için öne çıkan tarih ise Eylül ayı gösteriliyor. Yapılan değerlendirmelerde aşı olmayanların durumu, yeni dönem yasakları, sokağa çıkma kısıtlamaları gibi tüm başlıkların netleşmesi üzerinde duruluyor. Eğer normalleşme dönemi kaldığı yerden devam ederse çok sayıda devlet kurumunun önümüzdeki haftalarda TYP iş ilanlarını yayımlamaları bekleniyor.

MEB GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIM İLANLARI

TYP kapsamında yapılacak personel alımlarında en merak edilen kadro ise Güvenlik Görevlisi alım ilanları. MEB bünyesinde okullarda görevlendirmek üzere yapılacak personel alımlarına başvuru yapmaya hazırlanan ilanların tarihini merak ediyorlar.

Güvenlik Görevlisi alım ilanları için ilk beklenen açıklama, okulların açılıp açılmayacağına dair olacak. Eğer okullar yüz yüze açılırsa ve normalleşme süreci devam ederse MEB'in Eylül bitmeden alımları duyurması ve başvuruları alması bekleniyor.

KİMLER TYP İLANLARINA BAŞVURU YAPABİLİR?

TYP personel alım ilanlarına başvuru yapmak isteyenlerin yerine getirmeleri gereken şartlar var. TYP personel alım ilanlarında adayların sağlamaları gereken şartların ilki 18 yaşından büyük olmak.

İlanlara başvurular ayrıca İŞKUR'a kayıtlı işsiz olmak şartıyla yapılır. Bunun dışında adayların emekli olmamaları, açık öğretim hariç öğrenci olmamaları gerekiyor. Başvurular ise İŞKUR'un web sitesinden yada İŞKUR il ilçe müdürlüklerinden yapılabilecek.

SONRAKİ HABER