Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı Açılış Tarihi Duyuruldu!

İstanbulluların ulaşım çilesini büyük oranda azaltacak olan Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı için sonunda beklenen açıklama bizzat İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal'dan geldi. 

Emlak Haberleri 23.05.2018 - 08:30 15.07.2021 - 00:21 Serhat Karaman

İstanbulluların ulaşım çilesini büyük oranda azaltacak olan Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı için sonunda beklenen açıklama bizzat İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal'dan geldi. 

Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Ne Zaman Bitecek 2018Hatırlanacağı üzere Mecidiyeköy-Mahmutbey metrosu için ilk çalışmalar 2014 yılında başlanmıştı. Metro hattı için çalışmalar tüm hızı ile devam ederken sonunda beklenen açılış müjdesi geldi. Mecidiyeköy-Mahmutbey metrosu açılış tarihi için Başkan Uysal yeni yıla girmeden hattı devreye sokacaklarını söyledi.Mecidiyeköy-Mahmutbey metrosu hizmet vermeye başladığı anda Mahmutbey Mecidiye arası ulaşım 25 - 30  dakikaya kadar düşürülecek. İstanbul'un yeni metro hatları içinde açıklamalarda bulunan Başkan Uysal Mecidiyeköy-Mahmutbey metro hattına ek olarak Mahmutbey - Halkalı metrosu içinde inşaatların devam ettiğini hatırlattı. 2018 yılında hizmete girecek metro hatları arasında yer alan Halkalı - Gebze Marmaray Yüzeysel Metro Hattı da yıl sonuna kadar tamamlanacak.Bahçeşehir Metro Hattı Ne Zaman Gelecek İhalesi yapılan metro hatları arasında yer alan Bahçeşehir metrosu 3 yıl içerisinde tamamlanarak hizmet vermeye başlayacak. Halk arasında Kirazlı - Halkalı metro hattı olarak anılan Bağcılar - Küçükçekmece metro hattı da yapımına devam edilen ve kısa sürede tamamlanması planlanan metro hatları arasında yer alıyor.Gerçekleştirilen projeler ile İstanbul'un metro hatları her geçen gün geliştirilmeye devam edilirken şehirde yaşanan trafik sorunun raylı sistemlerle çözülmesi amaçlanıyor. Yine yapımı büyük bir heyecanla takip edilen Halkalı 3.Havalimanı metro hattı hakkında da açıklamalarda bulunan Başkan Uysal şu anda yapılan 2 metro hattı bulunduğunu 2 metro hattı içinde ihale hazırlığında olduklarını duyurdu. Yapılan çalışmalar tüm hızı ile devam ederken ihalesi tamamlanan metro hatları için kısa sürede hizmete girmesini sağlayacak tüm destekler sağlanıyor. Kaynak: emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@