Meclis ve Ekonomi Gündemi Yoğun! Önümüzdeki Haftanın Yeni Verileri ve Kanun Teklifleri

Ekonomi ve siyaset gündemi son derece yoğun bir haftaya hazırlanıyor. TÜİK TEFE TÜFE Mayıs ayı enflasyonu, kritik ekonomik veriler ve yeni kanun teklifleri meclise geliyor!

Finans 29.05.2022 - 14:35 29.05.2022 - 14:36 Gülcan Özer

Yükselen enflasyon rakamı ve dolar kuru sonrasında gözler yeni haftanın ekonomik verilerine çevrilmişti. Türkiye Pazartesi günü itibari ile son derece yoğun bir ekonomi ve siyasi gündem yaşamaya hazırlanıyor. Haftanın en önemli verisi ise hiç tartışmasız TÜİK tarafından açıklanacak olan Mayıs ayı enflasyonu olacak. 

Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK tarafından açıklanacak olan enflasyon oranı yanı sıra Türkiye Büyük Millet Meclisi gündeminde de önemli kanun teklifleri komisyona gelecek. Yine Meclis gündeminde de görüşülecek önemli kanun teklifleri takip edilecek. 

YENİ HAFTANIN EKONOMİK VERİLERİ NELER, HANGİ VERİLER AÇIKLANACAK?

Pazartesi günü itibari ile Türkiye son derece yoğun bir gündeme geçiş yapacak. 31 Mayıs Salı günü yeni haftanın ilk resmi verisi olan Ocak-mart dönemine ilişkin gayrisafi yurt içi hasıla (GSYH) verileri ilan edilecek. Ticaret Bakanlığı Mayıs ayı geçici dış ticaret verilerini açıklayacak. 3 Haziran 2022 Cuma günü ise TÜİK milyonların beklediği resmi enflasyon rakamını ilan edecek. 

meclis gündemi

MECLİS GÜNDEMİNDE BU HAFTA NELER VAR, MECLİSE GELECEK YENİ KANUN TEKLİFLERİ NELER?

Meclis gündeminde ise bu hafta Avukatlık meslek kanunu teklifinin Genel Kurula gelmesi beklenirken dezenformasyonla mücadele teklifi de komisyona sunulması beklenen kanun teklifleri arasında yer alıyor. Müsilajla mücadele için hazırlanan kanun teklifinin de bayındırlık ve imar komisyonunda ele alınacağı belirtiliyor. 

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@