Meclis'e 8.6 Milyon Lira Ödenerek Sekizinci Lokanta İnşa Edilecek!

Meclisin harcamaları gündem olmaya devam ederken özellikle de meclis lokantası tarafından satılan ucuz yemekler de çok konuşulmuştu.

GÜNDEM 06.12.2019 - 21:00 15.07.2021 - 00:11 Emlak 365

Meclisin harcamaları gündem olmaya devam ederken özellikle de meclis lokantası tarafından satılan ucuz yemekler de çok konuşulmuştu. Yapılan yeni açıklamalarla 7 adet lokantası olan meclise sekizincisi yapılıyor! Detaylar haberde..

Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında hem (TBMM) milletvekilleri hem de seçmenler ve personele hizmet veren yeni bir lokantanın yapılacağı açıklandı.Mecliste bu amaçla kurulan 7 lokanta bulunurken alınan yeni karar  kapsamında sekizinci lokantanın yapılacağı duyuruldu. Yeni Lokanta İçin 8 Milyon Lira Harcanacak! Sözcü Gazetesi tarafından yapılan habere göre 2 Aralık 2019 tarihinde imzalanan sözleşme kapsamında meclise 8. lokanta geliyor. Mecliste bulunan milletvekillerine hizmet vermesi planlanan yeni lokanta bahçe lokantası olarak tasarlanacak. Yaklaşık maliyeti 11 milyon lira olarak belirlenirken imzalanan sözleşmede 8 milyon 670 bin lira ile kesin anlaşmış sağlanmış oldu. Hatırlanacağı üzere mecliste bulunan Tabur Restoran isimli restoran yıkılmış ve yerine otopark yapılmıştı. Aynı bölgede yeni lokanta yapılacak olması tepkilere neden oldu. Konu hakkında açıklama yapan CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, "Tabur lokantası vardı yıkıldı. Yık yeniden yap. Meclis, kendi işleri için daha planlı olmalı" diyerk kararı eleştirdi. Konu hakkında açıklama yapan TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç ise "Milletvekillerinden gelen talep üzerine daha önce bahçe lokantasının bulunduğu alana, milletvekili ve personel için ayrı ayrı olmak üzere 550 kişi kapasiteli yeni bir bahçe lokanta yapılıyor" diyerek lokanta kararını savundu.Emlak365.com 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@