Meclise Soru Önergesi Verildi: Apartman Görevlilerine Koronavirüs Aşı Önceliği Verilecek Mi?

Koronavirüs yeni vaka sayısı her geçen gün artmaya devam ederken meclise konu hakkında yeni bir soru önergesi verildi. Verilen soru önergesi kapsamında apartman görevlilerine koronavirüs aşı önceliği verilip verilmeyeceği sorusuna yanıt verildi.

Emlak Haberleri 29.03.2021 - 13:42 29.03.2021 - 13:42 Serhat Karaman
Sayıları 1 milyona yaklaşan apartman görevlileri hakkında meclise yeni soru önergesi verildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın cevaplaması istenilen soru önergesi ile koronavirüs aşı önceliği için bazı sorular yöneltildi.

CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi tarafından verilen soru önergesi kapsamında evde karantina altında olan kişilerin sayılarının arttığı ve bu kişilerle apartman görevlilerinin temas ettiği belirtilerek alınan önlemler hakkında bilgi istendi.

APARTMAN GÖREVLİLERİ RİSKLİ GRUPTA YER ALACAK MI, AŞI ÖNCELİĞİ VERİLECEK Mİ?

CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi'nin vermiş olduğu soru önergesi ile pandeminin başından bu yana apartman görevlilerinin halkla temas etmek zorunda kalan meslek grupları arasında ilk sırada yer aldığı belirtilerek bu nedenle de büyük risk altında oldukları belirtildi.Koronavirüs tanısı konulan ve durumu ağır olmayan çok sayıda hastanın evde karantinada tutulduğu belirtilerek karantinada olan kişilerin dışarı ile tek bağlantılarının apartman görevlileri olduğu belirtilerek;

"Mart 2020'den itibaren kaç apartman görevlisinin koronavirüse yakalandığı ile ilgili bir kayıt tutulmaktadır?

Eğer bir kayıt tutuluyorsa kaç apartman görevlisi koronavirüse yakalanmıştır?

Kaç apartman görevlisi koronavirüs nedeni ile hayatını kaybetmiştir?

Apartman görevlilerine aşı önceliği tanınacak mıdır?

2 aşamada yer alan hizmetin sürdürülmesi için öncelikli sektörlerin alt kategorisinde bulunan A3 kritik görevdeki kişiler kimdir, apartman görevlileri bu aşamada değerlendirilecek midir?" sorularının yanıtlanması istendi.

Soru önergesinin yanıtlanması ile beraber apartman görevlisi olan kişiler için aşı önceliği tanınıp tanınmayacağı belli olacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@