Mehmet Özhaseki "AK Parti Ankara İlçe Belediye Başkan Adayları Haftaya Açıklanacak"

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Mehmet Özhaseki özel bir televizyon kanalının canlı yayınına katılarak seçim projeleri, çalışma takvimi ve ilçe adayları hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Mehmet Özhaseki "AK Parti Ankara İlçe Belediye Başkan Adayları Haftaya Açıklanacak"

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Mehmet Özhaseki özel bir televizyon kanalının canlı yayınına katılarak seçim projeleri, çalışma takvimi ve ilçe adayları hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mehmet Özhaseki seçime doğru kendisini ve projelerini televizyon kanalları aracılığı ile anlatmaya başladı.Mehmet Özhaseki bundan önceki belediye başkanlığı deneyimlerini ve bakanlık yaptığı dönemde elde ettiği şehircilik deneyimini Ankara için harcayacağını ve tüm gücü ile Ankara için harcayacağını söyledi.Elmadağ'a Kayak Merkezi Yapılacak!Daha önce Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı olan Özhaseki, Erciyes Kayak Merkezi deneyimlerini aktararak bu deneyimleri kullanarak Elmadağ Kayak Merkezi projesini gerçekleştireceğini, Türkiye'de ilk stad inşa eden kişi olduğunu söyleyerek bu özelliği ile Ankara'nın stadyum sorununu çözeceğini söyledi.Özhaseki raylı sistemleri büyük bir hızla yaygınlaştıracaklarını, hükümetin bu konuda tüm desteğini alacağını, inşaat siyaseti yapmayacağını, yeşil alan projelerine önem vereceğini ve büyük projelerle Ankara'yı marka bir şehir haline getireceğini söyledi.Ankara AK Parti İlçe Başkan Adayları Ne Zaman Açıklanacak?Mehmet Özhaseki seçim projeleri için yılbaşını beklediklerini ve projeleri bu tarihten sonra düzenlenecek törenle açıklayacaklarını pek çok büyük projeyi hayata geçireceklerini söyledi. Ankara ilçe belediyeleri için ise adayların haftaya açıklanacağını söyleyen Özhaseki çalışmaların hızlanacağını söyledi.Mehmet Özhaseki Kimdir?
 • 1957 Kayseri doğumludur.

 • İlk ve Orta Öğrenimi'ni Kayseri'de tamamladıktan sonra üniversite eğitimi için HacettepeÜniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektronik Mühendisliği Bölümü’nü kazandı ancak buradaki eğitimini yarıda bırakarak İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girdi.

 • Mezun olduktan sonra 1994 yılına kadar ailesinin tekstil fabrikasında görev aldı.

 • 1980 yılından itibaren sosyal amaçlı dernek ve vakıflarda görev almaya başladı.

 • 1994 yılında Melikgazi Belediye Başkanı seçildi.

 • 1998 yılında yapılan seçimle ise Büyükşehir Belediye Başkanı oldu.

 • 1999 ve 2004 yıllarında yapılan seçimlerle 3. kez yine Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı oldu.

 • 2009 yılında yapılan yeni seçimlerde 4. kez Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı seçilerek üst üste 4 kez belediye başkanı seçilerek Kayseri tarihine adını yazdırdı.

 • 25 ve 26. dönemlerde Kayseri Milletvekili olarak meclise girdi.

 • 65. Hükümette Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak görev aldı.

 • Evli ve 4 çocuk babası olan Mehmet Özhaseki İngilizce ve Arapça biliyor.Emlak365.com