Melih Gökçek AK Parti Önde Demişti! Avrasya Anket Sonuçları Açıkladı: Bugün Seçim Olsa Ankara ve İstanbul'u Kim Kazanır?

Yapılan son seçimlerde Ankara ve İstanbul'un kaybedilmesini eleştiren Melih Gökçek şu anda ise kendisinin Ankara'da aday olması halinde Mansur Yavaş'ı ezip geçeceğini açıklamıştı.

Gündem 21.02.2022 - 15:22 21.02.2022 - 15:22 Gülcan Özer

Özel bir televizyon kanalının canlı yayınına katılan Melih Gökçek yaptığı açıklamalar ile sosyal medyayı sallamıştı. AK Parti tarafından Ankara'nın kaybedilmesinin nedeni olarak yanlış seçim kampanyası yürütülmesini gösteren Melih Gökçek şu anda seçim olması durumunda Ankara'yı kendisinin kazanacağını iddia etmişti. 

Melih Gökçek tarafından yapılan açıklamalar gündeme bomba gibi düşerken konu hakkında bir açıklamada bulunarak kendisinin aday olması durumunda Ankara'da seçimi ezici bir üstünlükle kazanacağını savunmuştu. Bugün seçim olması durumunda Ankara ve İstanbul'da AK Parti'nin önde olduğunu savunan Melih Gökçek'e bir yanıtta Avrasya Anket şirketinin sahibi Kemal Özkiraz tarafından verildi. 

MELİH GÖKÇEK, MANSUR YAVAŞ İLE SEÇİME GİRERSEM EZER ATARIM! 

Canlı yayında çok konuşulacak açıklamalara imza atan Melih Gökçek Ankara'da seçimin kaybedilmesinin nedenini tamamen kendi hataları olduğunu belirterek "Bugün ben Mansur'la karşı karşıya geleyim ezer ezer atarım. Özhaseki aday oldu. Kendisine o zaman ben dedim ki ‘7 puan alttasın sana 6 önerilik bir strateji çiziyorum bunların toplamı 15 puan. 4 puan alırsan 1 puan öne geçeceksin’ dedim. Ama dediğimi yapmadı. Yanındaki, şimdi başka partiye danışman olan bir anketçi var, 'Melih'in yanından uzaklaş' dedi, ürküttü ve 4 puan farkla Ankara’yı kaybetti" çıkışında bulunmuştu. 

kemal özkiraz anket sonuçları

Özkiraz sosyal medyadan yaptığı paylaşım ile "Oy oranları şeref ile değil anket ile ölçülür. Aralık ayında İstanbul'da yaptığımız araştırmaya göre bugün İBB seçimi olsa; Millet İttifakı % 59.8 Ekrem İmamoğlu'nu başarılı bulanlar % 62.1" derken Ankara için ise millet ittifakı oy oranını yüzde 60.6 ve Mansur Yavaş'ı başarılı bulan kişilerin oranını ise yüzde 73.2 olarak açıkladı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@