Melih Gökçek Tarafından Alınan Kamu Lojmanı Tartışma Konusu Oldu!

Görevinden istifa eden eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek şimdi de satın aldığı kamu lojmanı ile gündeme geldi. Gökçek belediye başkanı iken oturduğu konutu satın almıştı.

EMLAK MAGAZİN 09.11.2018 - 14:30 15.07.2021 - 00:19 Emlak 365

Görevinden istifa eden eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek şimdi de satın aldığı kamu lojmanı ile gündeme geldi. Gökçek belediye başkanı iken oturduğu konutu satın almıştı.

İddialara göre Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna belediye başkanlığı görevine son verilen Melih Gökçek'in oturduğu evi boşaltmasını istedi. Melih Gökçek ise 20 senedir kamu lojmanı olarak kullanmış olduğu evi satın aldı. Bugün bu konu hakkında ortaya son derece çarpıcı iddialar atılması üzerine Melih Gökçek resmi twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu. Melih Gökçek "Dava Açacağım!" "Yaklaşık 20 yıldır lojman olarak oturduğum evi satın aldım. Devlet kanun çıkardı ve lojmanda oturanlara, içinde oturdukları daireyi bedili karşılığı alma hakkı verdi. Ancak belediye tek tek daire satışı yapacağı yerde 4 daireyi birlikte satışa çıktı. 4 daireyi alma gücüm olmadığı için eski bir milletvekili arkadaşım ve bir avukat arkadaşımla birlikte konsorsyum kurup (halk dilinde buna iş ortaklığı deniliyor) daireleri aldık. Ben ve eşim tasarruflarımızla içinde oturduğumuz daireyi eşimin adına aldık. Sözcü'den Saygı Öztürk kendine belediyeden böyle bir belge gönderildiğini söyleyerek haber yaptı. Bir haber ki sanki suç işledik. Oda TV'de bu ahlaksızca haberi yapmış. Ben de iki avukat arkadaşımda size tazminat ve ceza davası açıyoruz. Bakalım mahkemede nasıl kıvıracaksınız?"İşte Melih Gökçek tarafından atılan o tweetler;

Haber Kaynağı: Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@