Melih Gökçek'in 10 Milyon Turist Hayaliyle Yaptırdığı 750 Milyon Dolarlık Ankapark Kapatıldı

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in büyük umutlarla yaptırmaya başladığı ve 750 milyon dolar harcadığı Ankapark'ın kapatıldı.

GÜNDEM 12.02.2020 - 10:38 15.07.2021 - 00:10 SERHATMEDYA

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in büyük umutlarla yaptırmaya başladığı ve 750 milyon dolar harcadığı Ankapark'ın kapatıldı.

Ankara'nın en tartışmalı projelerinden olan Ankapark ziyaretçi sayısının az olması dolayısıyla kapatıldı. 750 MİLYON DOLARLIK PROJE KAPATILDIEski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in yaptırdığı Ankapark'a ziyaretçi gelmedi. Sözcü'de yer alan habere göre Ankapark'a ziyaretlerin oldukça düşük olması dolayısıyla atılan ilk adım ziyaret ücretlerinin düşürülmesi şeklinde oldu.Ancak bu adımda parka olan ilgiyi artırmadı. Bu süreçten sonra ise parkın kapatılmasına karar verildi. Parkta çalışan 100'den fazla personelin görevlerinden ayrıldı. Giriş ve çıkışlara bariyerler kuruldu. İlk olarak Mart 2019'da hizmete giren Ankapark, açılışının üzerinden 6 aylık süre geçmesinin ardından sorunlar yaşadı. Bu sorunların çözümü adına atılan adımlarda yeterli olmadı. Parkı yıllık 26 milyon 400 bin liraya ve 29 yıllığına kiralayan şirket, işçilerine maaş ödeyemez hale geldi. MELİH GÖKÇEK 10 MİLYON TURİST GETİRECEK DEMİŞTİDönemin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankapark Projesi için yapmış olduğu açıklamalarında, bu parkın kente yılda 10 milyon turist çekeceğini ifade etmişti. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@