Melih Gökçek'in AK Parti MKYK Listesinden Çıkarılma İddiası!

AK Parti'de Melih Gökçek krizinin yaşandığı iddia edildi. Siyaset kulislerine yansıyan iddiaya göre Melik Gökçek, AK Parti'nin MKYK listesine girdiği ama parti içinde gelen tepkiler üzerine listeden çıkarıldığı belirtildi.

Gündem 28.03.2021 - 20:07 28.03.2021 - 20:07 Serhat Karaman
AK Parti'nin 7. Olağan Büyük Kongresi geçtiğimiz hafta yapıldı ve partinin yeni yöneticileri seçildi. Bu yöneticiler bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından belirlenirken teşkilatın da düşüncelerine başvuruldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hazırladığı MKYK listesinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in olmasına kesin gözüyle bakılıyordu. Ancak liste açıklandığında Melih Gökçek isminin yer almadığı görüldü. Bunun üzerine konuya dair siyasi kulisler hız kazandı.

MELİH GÖKÇEK MKYK LİSTESİNDEN ÇIKARILMIŞ!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti MKYK listesinde görmeyi düşündüğü isimler arasında Melih Gökçek de bulunuyordu. Hatta hazırlanan ilk listede ismi ilk 10 kişinin arasındaydı. Ancak bazı yöneticilerin Melih Gökçek'in listede yer alarak parti yönetimine girmesinin AK Parti'ye zarar vereceğini söylemeleri üzerine Gökçek'in ismi listeden silindi.

HAYATİ YAZICI FAKTÖRÜ

Siyaset kulislerinde detaylandırılan iddiaya göre melih Gökçek'in MKYK listesinde bulunmasına itiraz edenler bu düşüncelerini önce Cumhurbaşkanı Erdoğan ile paylaştılar. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Melih Gökçek'e güvendiğini söylemesi üzerine sonuç alamadılar. Bunun üzerine Melih Gökçek'e itiraz edenler bu düşüncelerini Hayati Yazıcı ile paylaştılar. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın siyasi olarak en çok güvendiği isimlerin başında gelen Hayati Yazıcı, AK Parti yöneticilerinin bu taleplerini haklı bularak Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ilettiler. Cumhurbaşkanı Erdoğan da bu konuda Hayati Yazıcı'ya güvendiğini göstererek Melih Gökçek'i liste dışında bıraktı.

MELİH GÖKÇEK'E İKİNCİ ŞOK!

Geçmişte Hayati Yazıcı ile tartışma yaşayan Melih Gökçek bu şekilde tartıştığı isim olan Hayati Yazıcı'nın girişimi sonucunda aktif siyasete dönme umudunu kaybettiği iddia edildi. Ancak Melih Gökçek'in listeye girememesinden daha çok Bülent Arınç'ın oğlunun Merkez Disiplin Kurulu listesine girmesine takıldığı belirtildi. Geçmişte Bülent Arınç ile oldukça sert siyasi kavga yapan Melih Gökçek bu karar ile ikinci bir şok yaşadı. Siyasi husumetlisinin oğlunun AK Parti'nin yönetim listesine girmesinin etkisinden Melih Gökçek'in birkaç gündür çıkamadığı iddia edildi.

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@