Melih Gökçek'in Uzun Tartışmalar Sonrası İade Ettiği Zırhlı Toyota Land Cruiser Marka Araç İhaleyle Satılıyor! 

Ankara Büyükşehir Belediyesi eski başkanlardan Melih Gökçek’in iade ettiği lüks cipi satışa çıkarıyor. İhale ile satılacak zırhlı lüks araç için muhammen bedel belirlendi. 

Finans 22.06.2022 - 18:02 22.06.2022 - 18:02 Engin Uzunoğlu

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde Başkan Mansur Yavaş göreve başladıktan sonra eski dönemlerde alınmış olan yüksek maliyetli lüks araçlar israf tedbirleri kapsamında satılıyor. Son olarak satışa çıkarılan araç ise uzun dönem kamuoyunu meşgul eden lüks bir cip oldu. Eski başkanlardan Melih Gökçek’in Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden ayrıldıktan sonra 50 ay boyunca kullandığı ve ardından kendisine yapılan çağrılarla iade ettiği lüks cip satışa çıkarıldı. Zırhlı arazi aracı için Anlara Büyükşehir Belediyesi satış ihalesi düzenleyecek. 

LÜKS CİP İÇİN MUHAMMEN BEDEL BELİRLENDİ

Melih Gökçek döneminde 2013 yılında Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından ASKİ kaynakları ile alındığı belirtilen lüks cip Aralık 2021’de Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne iade edilmişti. Toyota Land Cruiser marka lüks cip şimdi Ankara Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından ihaleyle satışa çıkarılıyor. Araç için 1 Milyon 871 Bin 122 TL muhammen bedel belirlendiği ve araç satış ihalesinin 23 Haziran 2022 Perşembe günü yapılacağı bildirildi. İhalenin ayrıntılarına dair tüm detaylar Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından açıklandı.

YÜKSEK TEKLİFİN SAHİBİ SATIN ALMA HAKKI ELDE EDECEK

İhaleye katılacak olan gerçek veya tüzel kişiler lüks cip için muhammen bedel esas alınması şartıyla teklifte bulunacaklar. Geçerli teklifler içerisinde en yüksek teklifin sahibi araç satış ihalesini kazanarak Melih Gökçek’in yıllarca kullandığı zırhlı lüks cip için satın alma hakkı elde edecekler. 

ARAÇ SATIŞ İHALESİ CANLI YAYINLA YAYINLANACAK

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin düzenleyeceği araç satış ihalesinin Encümen Toplantı Salonu’nda saat 14:00’da yapılacağı bildirildi. Bu ihale ABB TV ve Ankara Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlanacak. İhalenin sonucu ve Melih Gökçek’in kullandığı zırhlı aracın kim tarafından kaç TL’ye satın alınacağı şimdiden büyük merak konusu oldu. 

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@