Melih Gökçek'ten Göz Retinalı Oda İddialarına Yanıt Geldi

Tunç Soyer tarafından yapılan ve gündeme bomba gibi düşen Ankara Büyükşehir Belediyesi retina taramalı oda iddiasına Melih Gökçek yanıt verdi.

Gündem 17.04.2019 - 21:21 15.07.2021 - 00:16 Serhat Karaman

Tunç Soyer tarafından yapılan ve gündeme bomba gibi düşen Ankara Büyükşehir Belediyesi retina taramalı oda iddiasına Melih Gökçek yanıt verdi.

Ankara ziyaretinde Mansur Yavaş'ı ziyaret eden Tunç Soyer gündeme bomba gibi düşen bir iddia ortaya atmıştı. Tunç Soyer Retinalı Oda Açıklaması İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Tunç Soyer yapmış olduğu açıklamasında "Sayın Mansur Yavaş 'Belediyenin 12. katına bir oda var, hala oraya giremedim. Göz merceği taranarak girilen bir oda' dedi. O nasıl bir ruh hali? Bu ruh hali ile nasıl belediye yönetilir?Anlaşılır gibi değil gerçekten. Mansur Bey’e Allah sabır versin. Gerçekten çok zor bir iş. Bütün 25 yılın tortusunu, o ruh haliyle yönetilmiş belediyeyi, yeniden insanlara sevgi ve saygı ile hizmet edecek noktaya taşımak çok zor. Allah yardımcısı olsun" diyerek bomba bir idida ortaya atmıştı. Melih Gökçek "Mansur Yavaş Tunç Soyer'i İşletmiş" Melih Gökçek ise karşı açıklama yaparak "Sabahtan beri gazeteciler arayıp duruyor. Sayın Yavaş 12. katta retinalı anahtar olan odayı halâ açamamış. Acaba odada ne saklanıyor? 12. katta insan kaynakları var, arkadaşlara sordum; “Olayın aslı nedir?” Bizde retinalı oda falan yok dediler. Ancak şöyle bir olay olmuş. Bence sırf geçmiş yönetimi karalamak için böyle şeyler uydurmak yakışık değil. Kaldı ki artık parmak izli, şifreli veya retinalı anahtarlar tüm kamu kuruluşlarında kullanılıyor. Yani böyle bir şey olsa ilgili memura gece yarısı değil de, gündüz gözüyle kapı açtırılamaz mı?Sn. Yavaş’ın adamları ilk gece yarısı insan kaynaklarını basmış ve yedek anahtarla kapıları açmışlar. Bir kapının anahtarı önceden değiştirildiği için kapıyı açamamışlar. Belli ki Sn. Yavaş olaya gizem katmak için, retinalı oda diyerek İzmir belediye başkanını işletmiş" diyerek yanıt verdi. 

Emlak365.com
Gelişmelerden Haberdar Olun

@