Memur Sen Genel Başkanı Yalçın Enflasyon Farkı İçin Temmuz'u İşaret Etti

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur-Sen Bingöl Temsilciliğince düzenlenen İl Divan Toplantısı'nda açıklamalar yaptı. Maaşlarda enflasyon farkı için temmuz ayını işaret etti.

Gündem 10.05.2022 - 16:19 10.05.2022 - 16:19 Gülşah Konuk Akın

Memur-Sen Bingöl Temsilciliğince düzenlenen İl Divan Toplantısı'na katılan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, alım gücünün düşmemesi için bir kez daha eşel mobil sisteme dikkat çekerek bu sistem ile alım gücünün korunacağını, son derece haklı ve insani bir talep olduğunu ifade etti.

Ülkede bir gelir pastası olması durumunda bunun adil paylaşılmasının istendiğini dile getiren Yalçın: "Kişi başına düşen milli gelir düşüyorsa, dolar oynuyorsa, enflasyonist bir ortama girilmişse burada diyoruz ki en azından eşel mobil sistemiyle kamu görevlisini stabil yerde tutun. Bizim alım gücümüz düşmesin. Eşel mobil sistemini uygulayın, aylık gelire enflasyonu aylık yansıtarak en azından alım gücümüzü koruyun. Bu son derece haklı, son derece insani ve insaflı bir talep. 6 ay sonra enflasyon farkını tahsil edecek olmak toplu sözleşmenin bir kazanımıdır ama enflasyonist ortamda aylık yansımalı en azından. En kötü ihtimalle 3 ayda bir yansımalı ki alım gücü çok fazla aşağıya düşmesin." dedi.

memur-sen-enflasyon-farkı-açıklaması

EK GÖSTERGE DÜZENLEMESİNİN TEMEL NEDENİ EMEKLİ MAAŞI İLE İKRAMİYELERİN YÜKSELMESİ
3600 ek gösterge düzenlemesine ilişkin taleplere değinen Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, taleplerin temel nedeninin emekli maaşı ile emekli ikramiyelerinin yükselmesi yönünde olduğunu, bunun da 2 yolu olduğunu söyledi. Bu iki formülü de 3600 ek göstergesi olanların 3600'e, diğerlerinin de tazminat yansıtma oranlarının 20'şer puan yukarı artırılarak daha yüksek maaş ve emekli ikramiyesi almalarını sağlamak olarak açıkladı.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@