Memur Ve Emekli Maaşlarına Ek Zam Önerisi! Kabul Edilirse Maaşlar 1.000 TL Artacak!

Memurların ve emeklilerin maaşlarına 1.000 TL zam önerisi geldi. Türkiye Kamu – Sen Genel Başkanı Önder Kahveci kritik ek zam talebi ile ses getirdi. 

Finans 21.11.2021 - 18:17 21.11.2021 - 18:17 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de yaşanan ekonomik sıkıntılar toplumun farklı kesimlerinin zam taleplerinin yükselmesine neden oldu. Asgari ücrete yüksek bir zam yapılacağı konuşulurken memurlar ve emekliler için yeni bir zam talebinde bulunuldu. Türkiye Kamu – Sen Genel Başkanı Önder Kahveci bir açıklama yaparak memurlara ve emeklilere ek zam verilmesi gerektiğini söyledi. 

MEMURLARIN VE EMEKLİLERİN MADDİ KAYIPLARI VAR!

Memur ve memur emeklilerinin zamları ile alakalı olarak açıklama yapan Türkiye Kamu – Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, “Memur ve memur emeklilerinin maaşlarına geçtiğimiz yıl yüzde yüzde 4+4, bu yıl da yüzde 3+3 zam yapıldı. Bu zamlarla hem memurlar hem de memur emeklilerinin maddi kayıpları oldu. TÜİK'in zam dönemi için belirlediği enflasyon oranu yüzde 14,6 olsa de bunun yansımasının çok farklı olduğunu biliyoruz.” dedi.

ZORUNLU HARCAMALAR 965 TL ARTTI!

Enflasyon rakamlarına farklı açıdan yaklaşan  Türkiye Kamu – Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, “Çeşitli mal ve hizmetlere yüzde 28, ulaştırmaya yüzde 21, gıdaya yüzde 20, ev eşyasına yüzde 18, sağlık harcamalarına yüzde 16 zam geldi. Memur maaşları ise yıllık ortalama 463 TL arttı. Aynı dönemde ise 4 kişilik bir ailenin insanca yaşayabilmesi için zorunlu harcamaları 965 TL arttı. Memur ve emeklilerin alım gücü azaldı ve yapılan zamlar bunu karşılayamadı.” ifadelerini kullandı. 

MEMURLARA VE EMEKLİLERE 1.000 TL EK ZAM!

Ek zam talebinde bulunan  Türkiye Kamu – Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, “Gelinen noktada her geçen gün pahalılaşan bir hayat memurlarımızın ve emeklilerimizin hayat standartlarını aşağıya çekmektedir. Memur emeklilerin maaşlarına yapılan zamlar enflasyonun bile altında kalmıştır. Bu mağduriyetlerin giderilmesi için de ek zam yapılması zaruriyet haline gelmiştir. Bunun telafisi için memurlara ve emeklilere yönelik bir destek paketi uygulamaya sokulmalı her bir memur ile emeklinin maaşına 1.000 TL ek zam yapılmalıdır.” şeklinde konuştu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@