Memura Ocak'ta Ek Zam! Oran Kesinleşiyor Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Kritik Toplantı

Memurlara ne kadar ek zam yapılacağının belli olması adına Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Memur Sen Başkanı Ali Yalçın bir görüşme gerçekleştirecekler. Görüşme Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde olacak.

Finans 22.12.2021 - 12:03 22.12.2021 - 12:03 Mustafa Karagöz

Memurların maaşlarına 2022 yılında ek düzenleme yapılması adına görüşmeler devam ediyor. Bu kapsamda Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Çalışma Bakanı Vedat Bilgin başta olmak üzere birçok isimle görüşmeler gerçekleştirmişti. Memur Sen Başkanının gerçekleştirdiği bu görüşmelerin sonuncusu ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile olacak. 

ERDOĞAN İLE ALİ YALÇIN MEMUR MAAŞ ZAMMINI GÖRÜŞECEKLER

Gelen son dakika haberine göre; ; Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Memur Sen Genel Başkanı Yalçın'ı, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul edecek. Kritik kabul 16.00'da gerçekleşecek. Masada olacak en önemli başlık ise memur maaşlarına ek zam olacak. 

Asgari ücret için alınan yüzde 50 zam kararının ardından memurlar için nasıl bir zam kararı çıkacağı merakla bekleniyordu. 

Bu kapsamda Memur Sen Başkanı hem sosyal medya üzerinden taleplerini dile getiriyordu hemde bazı görüşmeler gerçekleştirmişti. Memur Sen tarafından yapılan açıklamada Ali Yalçın'ın, Çalışma Bakanı Vedat Bilgin ile bir araya geldiği bildirilmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yapılacak görüşme sonrasında ise Ocak ayı gelmeden memurlara ne kadar ek zam yapılacağının açıklanması bekleniyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@