Meral Akşener: Kanal İstanbul Projesini Çöpe Atacağız!

TBMM grup toplantısında konuşan Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından çılgın proje olarak tanımlanan Kanal İstanbul projesi hakkında çok konuşulacak açıklamalara imza attı. Kanal İstanbul iptal edilir mi, yapılacak mı, ihalesi ne zaman, son durum ne?

Meral Akşener: Kanal İstanbul Projesini Çöpe Atacağız!

İktidar ve muhalefet partilerini sık sık karşı karşıya getiren Kanal İstanbul projesi gündemin en çok konuşulan maddeleri arasında yer almaya devam ediyor. İktidarın sürekli olarak "yapacağız" muhalefetin ise "asla yaptırmayacağız" açıklamaları ile gündeme gelen proje hakkında son açıklama Meral Akşener tarafından yapıldı.

MERAL AKŞENER: KANAL İSTANBUL PROJESİNİ İPTAL EDİP GAP'A YATIRIM YAPACAĞIZ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin TBMM’deki grup toplantısında yapmış olduğu konuşmasında önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "inadına yapacağız" açıklaması ile bir kere daha gündem olan Kanal İstanbul projesine de değinen Meral Akşener Mardin ziyareti esnasında yaşamış olduğu diyaloglar üzerinden hükümete yüklendi.

Akşener çiftçinin üretmeye devam etmek istediğini ancak mevcut ekonomik koşullar nedeni ile buna imkan bulamadığını savunarak "Milletimiz bunu hak etmiyor. Şanlıurfalı çiftçi kardeşimizin söyledikleri damat bakanın ruh ikizi tarım bakanı için adeta ders niteliğinde.

“Buralar çok verimli topraklar. GAP’ın yüzde 48’i tamamlandı ama yüzde 52’si kaldı. İstanbul’a Kanal yapacaklarına buraya sulama kanalı yapsınlar” diyor. 'Urfa, Mardin, Batman el ele verir birkaç sene de Hollanda’yı yakalar sonra da geçeriz' diyorlar" diyerek kendilerinin çiftçilere kulak vereceğini söyledi.

İYİ Parti olarak iktidara geleceklerini belirten Akşener, iktidar oldukları anda Kanal İstanbul projesini çöpe atacaklarını, bu projeye ayrılan para ile GAP'ı yağmurlama sistemi ile donatacaklarını ve toprağın verimini arttıracaklarını söyledi.

Emlak365.com