Meral Akşener'den Ekmek Açıklaması! Allah Korusun 7 TL Olabilir

İYİ Parti Lideri Meral Akşener tarımda yanlış politika uygulandığını iddia ederek ekmeğin yakında 4 TL olabileceğini hatta 6 7 TL'ye kadar çıkabileceğini söyledi.

Gündem 04.11.2021 - 11:32 04.11.2021 - 11:32 Mustafa KARAGÖZ

Vatandaşlarla bir araya gelen İYİ Genel Başkanı Meral Akşener, hükümetin ekonomi politikalarını eleştirdi. 

Tarım konusuna değinen Akşener uygulanan politikaların yanlış olduğunu savundu. Kış ekim dönemi kapsamında hükümetin üreticilere destek vermesi gerektiğini ifade eden Akşener ekmek zammı konusuna da değindi. 

AKŞENER'DEN EKMEK ZAMMI AÇIKLAMASI

İYİ Parti Genel başkanı Meral Akşener ekonomi açıklamasında çiftçilerin kış ekim dönemine hazırlandıklarını söyledi. Kuralık olasılığı üzerinde duran Akşaner ayrıca çiftçilerin bu dönemde desteklenmesi gerektiğini açıkladı. Bu kapsamda bazı veriler paylaşan İYİ Parti Lideri süreci eleştirdi.

Akşener konuşmasında "Hep söyledim, tekrar söylüyorum; Eğer bu kafayla giderseniz, bu başarısız politikayla devam ederseniz; Yakın zamanda ekmeği de, 4 liradan satın almaya başlayacağız.” dedi. 

Konuşmasının devamında bir de örnek veren Meral Akşener Siirt’te, Tarım Ürünleri Ofisi işleten bir vatandaşın sözlerini aktaran İYİ Genel Başkanı buğday ekimi üzerinden dile getirilen şikayetleri aktardı. Akşener vatandaşın kendisine “Bu sene kimse buğday ekemiyor. Çiftçiler kuraklık ve yüksek maliyetlerden dolayı, hep mercimek ekti. Allah korusun, gelecek sene biz ekmeği, belki tanesi 6-7 liradan yiyeceğiz” dediğini aktardı. 

İYİ Parti Genel başkanı Meral Akşener  çifçilere destek verilmesi konusunda ki talebini yineleyerek mazot fiyatlarının 8 liraya dayandığını hatırlattı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@