Merkez Ankara Konut Projesi İnşaat Ruhsatı İptal Mi Olacak?

TMMOB Şehir Plancıları Odası Ankara Şubesi ile Merkez Ankara konut projesi arasındaki dava süreci devam ediyor. Merkez Ankara imar planı ve inşaat ruhsatı iptali hakkında yürütülen davada yeni gelişmeler var.

EMLAK HABERLERİ 01.02.2019 - 11:49 15.07.2021 - 00:17 Emlak 365

TMMOB Şehir Plancıları Odası Ankara Şubesi ile Merkez Ankara konut projesi arasındaki dava süreci devam ediyor. Merkez Ankara imar planı ve inşaat ruhsatı iptali hakkında yürütülen davada yeni gelişmeler var.

Merkez Ankara konut projesi hakkında açılan dava hakkında hazırlanan bilirkişi raporu yayımlandı. Merkez Ankara Konut Projesi İptal Mi Olacak?Eski EGO hangarları alanıda yapılmaya başlanan ve satışları devam eden Merkez Ankara konut projesi hakkında TMMOB Şehir Plancıları Odası Ankara Şubesi tarafından açılan dava sürüyor. Davanın bilirkişi raporu açıklandı. Açıklanan raporda "Alanda konut kullanımları ile getirilen ek nüfusun ihtiyacına yönelik sosyal ve teknik altyapı alanı (eğitim, sağlık tesisleri vb.) ayrılmadığı ve bu nedenle planın bölgenin altyapı dengesini bozduğu, dava konusu plan değişikliği ile getirilen ofis, konut, otel, AVM gibi kullanımların oluşturacağı trafik yükünün etkilerinin ölçülmesi gereken 'Kentsel Teknik Altyapı Etki Değerlendirmesi Raporu' bulunmadığı ve bölgede oluşacak yoğun trafiğin çözümüne yönelik hiçbir öneride bulunulmadığı" ifadelerine yer verildi. TMMOB Şehir Plancıları Odası Ankara Şubesi Merkez Ankara Konut Projesi Açıklaması Merkez Ankara konut projesi hakkında açıklama yapan TMMOB Şehir Plancıları Odası Ankara şubesi konu hakkında açıklama yaparak "Böylelikle Ankara’da son yıllarda kente karşı işlenen suçlardan biri olan ve inşaat yoğunluğuyla tüm kentlilerin tepkisini çeken projenin hukuksuzluğu bir kez daha kanıtlanmış oldu.Her düzeyden idarecinin ısrarla vurguladığı düşük yoğunluklu yapılaşma ve yatay mimari demeçlerine rağmen, Merkez Ankara hukuksuzluğu yüzlerce metre yükselmeye devam etmekte, kentimizin geleceğini tehdit etmektedir.TMMOB Şehir Plancıları Odası Ankara Şubesi olarak kentimizin her bölgesinde Merkez Ankara benzeri onlarca rant projesine karşı mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz" ifadelerine yer verildi. Şimdi gözler mahkeme sürecine çevrilirken projenin akıbeti de merak konusu oldu. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@