Merkez Bankası Açıkladı, Kredi Faiz Oranları Düşecek Mi?

Ev almak, araba almak ya da ihtiyaç kredisi çekmek isteyen herkes bankaların kredi faiz indirimi yapmasını bekliyor. Bugün açıklanan Merkez Bankası yıl sonu enflasyon tahmini ve dolar tahmini rakamları indirim müjdesi bekleyen kişileri umutlandırdı.

KONUT KREDİSİ 10.12.2018 - 22:00 15.07.2021 - 00:18 SERHATMEDYA

Ev almak, araba almak ya da ihtiyaç kredisi çekmek isteyen herkes bankaların kredi faiz indirimi yapmasını bekliyor. Bugün açıklanan Merkez Bankası yıl sonu enflasyon tahmini ve dolar tahmini rakamları indirim müjdesi bekleyen kişileri umutlandırdı.

Merkez Bankası yıl sonu tahminleri açıklandı. Açıklanan rakamlara göre hem Merkez Bankası yılsonu enflasyon tahmini hem de Merkez Bankası yıl sonu dolar tahmini geri çekildi. Yapılan açıklama kredi faiz oranları hakkında da son derece büyük bir öneme sahip bulunuyor. Bilindiği üzere konut kredisi faiz oranlarının artmasındaki en büyük pay artan enflasyon rakamları ve yükselen dolar kuru olarak gösterilmişti. Kur ve Enflasyon Gerilerse Kredi Faiz Oranları Da Gerileyecek! Dolar kurunun ve enflasyon rakamlarının gerilemesi ile beraber kredi faiz oranlarında da gerileme yaşanacağını belirten ekonomistler Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamanın büyük bir önemi olduğunu belirtiyor. 13 Aralık Merkez Bankası Para Politikaları Toplantısı Belirleyici OlacakMerkez Bankası para politikaları toplantısı 13 Aralık günü yapılacak. Açıklanan faiz kararı ile beraber bankaların kredi faiz oranları kadar dolar kuru da yönünü belirleyecek. Ne yazık ki geride bıraktığımız hafta "Merkez Bankası faiz düşürecek" söylentileri dahi yetmiş ve dolar kuru büyük bir hızla tırmanışa geçmişti.Bu nedenle enflasyonunun yıl sonu hedeflerini tutturması açısından Merkez Bankası'nın faiz indirimi yapmayacağına kesin gözü ile bakılıyor. Merkez Bankası kredi indirimi yapmayacak ancak kredi faiz oranlarını da yükseltmeyecek ve geçen toplantıda olduğu gibi faizleri sabit tutmayı tercih edecek. Yapılan bu hamle ile dolar kuru düşürülecek bu olumlu hava ile kredi faiz oranlarının düşüşünü sürdürmesi için gerekli ortam sağlanacak. Bankaların 10 Aralık 2018 Tarihli Güncel Kredi Faiz Oranları Listesi Bankaların Kredi Faiz Oranları Düşecek Mi, Yükselecek Mi?Bankaların Ortalama Konut Kredisi Faiz Oranları DüştüKredi Faiz Oranı Yüzde 2 Altında Olan 5 Banka Hangisi?Faizsiz Konut Kredisi "Yapı Tasarruf Sistemi Fonu" Nedir?Asgari Ücretle Çalışanlar En Fazla Ne Kadar Konut Kredisi Alabilirler?Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZFacebook sayfamız için TIKLAYINIZTwitter sayfamız içinTIKLAYINIZHaber Kaynağı: Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@