Merkez Bankası Başkanı ile Görüşen Kılıçaroğlu'nun İlk Açıklaması Dolar Oldu! İşte O Sözler

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu ile yaptığı görüşmenin ardından açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu açıklamasında dolar endişemizi ilettik dedi.

Gündem 15.10.2021 - 17:36 15.10.2021 - 17:36 Mustafa KARAGÖZ

Para piyasalarında yaşanan son durumun ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bir açıklamada bulunmuş ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu ile görüşeceğini açıklamıştı. Gün içinde açıklanan görüşme tamamlandı. Görüşmenin sona ermesinin ardından hem Kılıçdaroğlu hemde Kavcıoğlu açıklamalarda bulundular. 

CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU'NDAN İLK AÇIKLAMA DOLAR OLDU

Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu ile görüşmesi 1.5 saat süren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu toplantıya dair bilgi verdi. Görüşmede ele alınan konular ve CHP olarak endişe duydukları konuları aktaran Kemal Kılıçdaroğlu, "Dövizin sürekli TL karşısında yükselmesİ karşısında endişelerimizi ifade ettik." dedi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu konuşmasının devamında dolar kuruna bağlı olarak zamların gelebileceğini ve her alanda ciddi sorunlar olabileceğini Merkez Bankası Başkanıyla paylaştıklarını söyleyerek "Kara kış fonu oluşturulması gerektiğini ifade etmiştim. Fakirin hakkını hukukunu korumak açısından bir fonun oluşturulması gerektiğini ifade ettim." ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu açıklamasının son bölümünde ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bir çağrıda bulundu ve Merkez Bankası'nın kurumsal kimliğine saygı gösterilmesi gerektiğini söyledi. 

KAVCIOĞLU'DA BİR AÇIKLAMADA BULUNDU

Gerçekleştirilen görüşmenin ardından bir açıklamada Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu'ndan geldi. CHP Lideri ile gerçekleştirilen görüşmeye ilişkin detayları paylaşan Kavcıoğlu karşılıklı görüş alışverişinde bulunulduğunu söyledi. Kavcıoğlu konuşmasının devamında Merkez Bankası'nı herkesin sahiplenmesi gerektiğini söyleyerek "Merkez Bankası'nı yıpratan açıklamaların bizi üzdüğünü ifade edeyim. Merkez Bankası kararı kendi Para Politikası Kurulu kararıyla almaktadır. Merkez Bankası rezervleriyle güçlüdür, 125 milyar dolara yaklaştı." ifadelerini kullandı. 

Görevden Almalar

Geçtiğimiz günlerde yayımlanan atama kararları ile görevden alınanlar hakkında Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu bütün kurumlarda yaşanan bir süreç olduğunu söyledi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@