Merkez Bankası Düğmeye Bastı, Ucuz Kredi Vanası Patladı! Erdoğan Müjdeyi Verdi, Son Dakika Kredi Faiz Oranları Düştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından düşecek açıklaması yapılan faiz oranları için Merkez Bankası düğmeye bastı, peş peşe son dakika kredi faiz oranları düştü açıklamaları geldi. Bankaların faiz oranları

Finans 24.10.2021 - 09:59 24.10.2021 - 10:10 Gülcan Özer

Bankaların kredi faiz oranları düştü! Merkez Bankası tarafından yapılan 100 baz puanlık faiz indirimi hamlesi sonrasında bankalardan beklenen kredi faiz indirimi açıklamaları peş peşe gelmeye başladı. Hatırlanacağı üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Temmuz ayında yapmış olduğu açıklamalar ile bir kere daha yüksek faize karşı olduğunu dile getirmiş ve vatandaşlara kredi faiz indirimi müjdesi vermişti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan "faiz oranları düşecek" açıklamaları sonrasında Merkez Bankası Ağustos ayı toplantısını pas geçerken beklenen faiz indirimi müjdesi Eylül ayı toplantısı ile verilmişti. Eylül ayında 100 baz puan faiz indirimi yapan Merkez Bankası Para Politikası Kurulu asıl büyük indirimi ise 200 baz puan ile Ekim ayında verdi. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN FAİZ AÇIKLAMASI İLE İNDİRİM MÜJDESİ VERMİŞTİ!

Hatırlanacağı üzere özel bir televizyon kanalının canlı yayın programına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Ağustos'u geride bıraktığımızda enflasyon noktasında düşüşü göreceğiz. Enflasyon şu anda bulunduğumuzun çok daha altında bir rakamda olacak. Bunun sinyalini de buradan bir yerlere vermiş oluyorum. Bu noktadan sonra enflasyonun artık daha yüksek rakamları görmesi mümkün değil.

faiz indirimi müjdesi erdoğan

Zira faiz oranlarında da düşüşe geçiyoruz. Yüksek faiz aynı zamanda yüksek enflasyonu getiriyor. Ağustos ayı bizim için kırılma noktaıs olacak. Türkiye artık inşallah düşük enflasyona geçiş yapacak" diyerek faiz indirimi müjdesini vermişti. Verilen bu müjde Eylül ayında karşılık buldu ve faiz indirimleri başladı. Söz konusu indirimler bankaların kredi faiz oranları rakamlarına da yansımaya başladı.

mb-faiz-indirimi

MERKEZ BANKASI 300 BAZ PUAN FAİZ İNDİRDİ! 

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu tarafından ilk faiz indirimi Eylül ayı PPK toplantısı ile 100 baz puan olarak yapılmıştı. Ekim ayı toplantısı ile en fazla 100 baz puan faiz indirimi kararı beklenirken yine sürpriz bir karara imza atıldı ve 200 baz puanlık faiz indirimi hamlesi geldi.

BANKALARIN UCUZ KREDİ MUSLUKLARI AÇILDI! İHTİYAÇ, TAŞIT VE KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI DÜŞECEK Mİ?

Merkez Bankası tarafından son 2 ayda yapılan 300 baz puan faiz indirimi sonrasında bankalardan da peş peşe son dakika faiz indirimi haberleri gelmeye başladı, bankaların kredi faiz oranları düştü. Merkez Bankası faiz kararı sonrası 9 banka faiz indirimi yaparken bankaların ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi faiz oranları için asıl büyük indirim haberlerinin önümüzdeki hafta itibari ile gelmesi bekleniyor. Ucuz kredi muslukları ile vatandaşlar daha rahat bir şekilde borçlanma imkanı elde edecekler.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@