Merkez Bankası Faiz İndirdi, Ev Almak İsteyenlere 0.79 ve 0.96 Faizli Konut Kredisi Kampanyası Başladı!

Faiz indirimi açıklaması sonrası bankalardan kredi çekerek ev sahibi olmak isteyen kişilere yeni fırsatlar sunuldu. Vakıfbank ve Türkiye Finans Katılım Bankası konut kredisi kampanyaları!

Finans 24.09.2021 - 16:50 24.09.2021 - 16:53 Gülcan Özer

Bankaların konut kredisi kampanyaları yükselen faiz oranları sonrasında ev sahibi olmak isteyen kişiler tarafından yakından takip ediliyor. Ev fiyatlarının her geçen gün biraz daha yükselmesi nedeniyle vatandaşlar faiz indirimi beklemeden biran önce ev almaya çalışırken Merkez Bankası tarafından yapılan faiz indirimi umut ışığı olmuştu. 

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından yapılan 100 baz puan faiz indirimi sonrasında beklenen aksiyonlar gelmeye başladı. Pek çok banka faiz oranlarında indirime giderken bazı bankalar ise kredi kampanyaları için yeni güncellemeleri duyurdu. 

VAKIFBANK 0.96 FAİZLE KONUT KREDİSİ VERİYOR! 

Devlet bankaları arasında yer alan Vakıfbank tarafından yapılan duyuru ile özel bir konut kredisi paketi desteği sağlanacağı açıklandı. Her gün yaşanan depremler ile kentsel dönüşümün önemi bir kere daha ortaya çıkarken Vakıfbank kentsel dönüşüm konut kredisi kampanyası için faiz indirimi yapıldı. 

vakıbfank-kentsel-dönüşüm-kredisi

Vakıfbank kentsel dönüşüm yapım kredisi ve bitmiş konut kredisi kampanyası kapsamında A sınıfı verimlilik sınıfında yüzde 0.96 faiz oranı ile kredi desteği sağlanacağı ilan edildi. B sınıfı verimlilik sınıfı konutlar için faiz oranı yüzde 1 olarak belirlenirken Standart konutlar için ise uygulanan faiz oranı yüzde 1,04 olarak uygulanacak. 

Yapılan açıklamada Afet riski altındaki yapıların dönüştürülmesini öngören “6306 Sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanun” kapsamında verilecek olan kredi paketinden;

Konutlarını yeniden inşa etmek isteyen hak sahipleri,

Riskli yapılarda en az 1 yıl oturan kiracı veya sınırlı ayni hak sahipleri,

Konutu riskli yapı olarak tespit edilen ve farklı bir konut almak isteyen malikler yararlanabilecek. 

079-konut-kredisi-1

TÜRKİYE FİNANS KATILIM BANKASI 120 AY VADELİ YÜZDE 0.79 ORANI İLE FİNANSMAN DESTEĞİ SAĞLAYACAK! 

Türkiye Finans Katılım Bankası konut finansmanı paketinde banka tarafından satışa sunulan konutlardan satın alacak olan kişilere 60 ay vadeli kredi paketinden yararlanacak olan kişilere yüzde 0.69 faiz oranı ile, 120 ay vadeli konut finansmanı paketinde ise yüzde 0.79 faiz oranı ile finansman desteği sağlanacak. 

Normal piyasa fiyatının çok daha altına satılan konutlardan satın almak isteyen kişilere hem ucuz ev sahibi olma hem de düşük oranlarla konut finansmanı desteği sağlanmış olacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@