Merkez Bankası Faiz Kararı Endişesi Dolar ve Altını Yükseltti! Serbest Piyasa Döviz ve Altın Fiyatları Kapalıçarşı

Piyasalarda faiz depremi her saniye biraz daha büyürken dolar kuru 11 TL bandına, gram altın fiyatı ise 640 TL sınırına yaklaştı. Merkez Bankası faiz kararı ne olur, dolar, altın yükselir mi?

Finans 18.11.2021 - 09:55 18.11.2021 - 10:38 Gülcan Özer

Piyasalarda nefesler tutuldu, milyonlarca kişi bugün ilan edilecek olan Merkez Bankası Kasım ayı faiz kararını beklemeye başladı. TCMB Merkez Bankası Kasım toplantısı ile politika faiz oranı için alınacak olan karar piyasalar açısından büyük öneme sahip bulunuyor. 

Açıklanacak karar kapsamında piyasalar kendisine yön bulacak. Karar bankaların mevduat faiz oranları, kredi faiz oranları kadar piyasada dolar ve altın fiyatları için de hayati bir önem teşkil ediyor. Döviz kurları ve altın fiyatları üzerinden enflasyon rakamlarına kadar etkili olan politika faiz oranı bu nedenle yakından takip ediliyor. 

MERKEZ BANKASI FAİZ KARARI BUGÜN SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası politika faiz oranı toplantısı bugün yapılacak. Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu'nun başkanlık edeceği toplantıda para politikası kurulu üyeleri ülkenin kaderine yön verecek kritik kararı ve gerekçeklerini saat 14:00'te ilan edecekler. Merkez Bankası PPK toplantı tutanağı kurumun resmi internet sitesi üzerinden ve emlak365.com sitemizden paylaşılacak. 

18 kasım dolar kuru

MERKEZ BANKASI FAİZ KARARI ÖNCESİ DOLAR KURU ALEV ALDI! 1 DOLAR 11 TL OLDU MU?

Merkez Bankası tarafından bugün yine bir faiz indirimi yapılacağı beklentisi ile dolar kuru yükselişini sürdürdü. Dolar kuru tarihi rekorunu 10,87 TL seviyesine taşırken şu anda anlık 10,7489 TL seviyesi üzerinden işlem görmeyi sürdürüyor. Euro kuru ise 12 TL üzerinde 12,1809 TL seviyesi ile işlem görüyor. 

18 kasım altın fiyatları

GRAM ALTIN VE ÇEYREK ALTININ ALIŞ SATIŞ FİYATI BUGÜN NE KADAR?

Altın fiyatları da yükselişini sürdürdü. Dış piyasada ons altının değeri 1,864 dolar seviyesine düşerken iç piyasada ise gram altın dolardan destek bularak 638,74 TL'ye yükseldi. Çeyrek altın ise 1.043 TL oldu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@