Merkez Bankası Faiz Kararı Ne Zaman 2021 Kasım, Bugün Saat Kaçta Açıklanacak?

18 Kasım Merkez Bankası faiz kararı için geri sayım başladı. Merkez Bankası faiz kararı tahmini ne yönde, faiz kararı ne zaman, saat kaçta açıklanacak, faiz indirimi yapacak mı, indirirse ne olur?

Finans 18.11.2021 - 10:13 18.11.2021 - 10:13 Gülcan Özer

Dolar kuru ve altın fiyatlarında faiz baskısı ile sert yükseliş devam ederken gözler Merkez Bankası PPK toplantısı ve sonrasında açıklanacak Kasım ayı faiz kararına çevrildi. Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu'nun imzası ile açıklanacak olan Kasım ayı faiz kararı için geri sayım başladı. 

Hatırlanacağı üzere Merkez Bankası Eylül ayı PPK toplantısı ile 100 baz puanlık faiz indirimi yapmış, Ekim ayı toplantısında bu oranı arttırarak 200 baz puanlık faiz indirimi ile deyim yerindeyse piyasaları sallamıştı. Bugünkü Kasım ayı toplantısı ile alınacak karar öncesinde hem dolar kuru hem de altın fiyatları yükselişe geçti. Peki, faiz kararı bugün saat kaçta açıklanacak?

18 KASIM MERKEZ BANKASI FAİZ KARARI BUGÜN SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

Piyasalarda kritik saat için geri sayım başladı. Tüm piyasaların nefesini tutarak büyük bir gerilimle beklemiş olduğu kararda ne yazık ki beklentilerin aşılma riski bulunduğu için dolar kuru ve altın fiyatlarında da yükselişler yaşanıyor. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası TCMB Kasım ayı toplantısı ile ilan edilecek olan faiz kararı bugün yani 18 Kasım 2021 Perşembe günü ilan saat 14:00'te duyurulacak. 

mb faiz kararı kasım 2021

MERKEZ BANKASI FAİZ KARARI TAHMİNİ! TCMB KASIM 2021 FAİZ BEKLENTİSİ 

Merkez Bankası Kasım ayı toplantısı öncesi beklenti anketi sonuçları da peş peşe açıklanmaya devam ediyor. Merkez Bankası faiz kararı tahmini anketi yayımlayan son kurumlardan biri de Bloomberg HT olmuştu. Açıklanan ankete göre ekonomistlerin medyan faiz kararı beklentisi tahmini bugünkü toplantıda 100 baz puan faiz indirimi yapılacağı yönünde gerçekleşti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@