Merkez Bankası Faiz Kararı Öncesi Banka Banka İhtiyaç, Konut, Taşıt Kredileri Güncel Faiz Oranları!

Bankalardan kredi çekmek isteyen vatandaşlar ihtiyaç, konut ve taşıt kredilerinin güncel faiz oranlarını merak ediyorlar. Peki Merkez Bankası faiz kararı öncesi bankaların kredi faizleri ne kadar?

Finans 22.09.2021 - 19:51 22.09.2021 - 20:01 Engin Uzunoğlu

Merkez Bankası Eylül 2021 faiz kararı yarın açıklanacak. Bu kritik karar öncesinde bankaların güncel kredi faizleri vatandaşlarca araştırılıyor. Bankaların ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve konut kredisi ürünlerinde uyguladıkları faiz oranları vatandaşların radarında bulunuyor. Peki hangi banka yüzde kaç faizle kredi veriyor. Peki işte banka banka tüm baqnkaların kredi faizleri...

İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANLARI

Bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranları bir süredir hiç değişmedi. Kamu bankalarının ihtiyaç kredisi faiz oranlarını araştıran vatandaşlar Ziraat Bankası'nda aylık yüzde 1,59, Halkbank'ta aylık yüzde 1,63 ve Vakıfbank'ta aylık yüzde 1,59 kredi faizi ile karşılaşıyorlar. 

Özel bankaların içerisinde bazı bankalar piyasa ortalamasının altındaki faizlerle ihtiyaç kredisi veriyorlar. ING Bank belirli şartları karşılayan yeni müşterilere aylık yüzde 1,35 ile ihtiyaç kredisi veriyor. QNB Finansbank ise aylık yüzde 1,39 faizle ihtiyaç kredisi vererel müşterilerine nakit desteği sağlıyor. 

kredi faiz oranları

TEB tarafından verilen ihtiyaç kredilerinin faiz oranı yüzde 1,59 olurken İş Bankası müşterileri de yüzde 1,60 faizle ihtiyaç kredisi çekebiliyorlar. 

Diğer bankaların i,htiyaç kredisi faizleri ise biraz yüksek olduğu için maliyetleri arttırıyor. Buna göre Garanti BBVA aylık yüzde 1,91 faizle, Denizbank aylık yüzde 1,90 faizle ve Akbank ise aylık 1,86 faizle ihtiyaç kredisi sağlıyor. 

KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI

Konut kredisi faiz oranları da merak ediliyor. Bu konuda son dönemde 5 banka ön plana çıkıyor. Aylık 1,37 faiz ile konur kredisi veren bu bankalar en düşük faizli konut kredisi veren bankalar oldular. Akbank, TEB, Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Yapı Kredi Bankası müşterileri aylık yüzde 1,37 faizle konut kredisi çekebiliyorlar. 

Düşük faizli konut kredisi veren bankalar arasında İş Bankası ve Halkbank da bulunuyor. Bu bankalar aylık yüzde 1,38 faizle konut kredisi vererek müşterilerin makul maliyetlerle ev sahibi olmalarına yardımcı oluyorlar. 

konut kredisi faizleri

Maliyeti düşük bir şekilde konut kredisi veren bankalar arasında Garanti BBVA, ING Bank ve QNB Finansbank da bulunuyor. Garanti BBVA müşterileri aylık yüzde 1,46 faizle, QNB Finansbank müşterileri aylık yüzde 1,48 faizle ve ING Bank müşterileri aylık yüzde 1,49 faizle konut kredisi alabiliyorlar.

TAŞIT KREDİSİ FAİZ ORANLARI

Bankalar sıfır kilomöetre otomobil satın almak isteyen müşterileri için taşıt kredisi vererek finansman desteği sağlamaya devam ediyorlar. Vakıfbank müşterileri aylık yüzde 1,50 faizle, Halkbank müşterileri aylık yüzde 1,54 faizle, Akbank müşterileri aylık yüzde 1,57 faizle, ING Bank müşterileri aylık yüzde 1,59 faizle, Ziraat Bankası müşterileri aylık yüzde 1,59 faizle, Yapı kredi Bankası müşterileri aylık yüzde 1,59 faizle taşıt kredisi çekebiliyorlar.

Taşıt kredisi konusunda çok talep alan bankalardan olan İş Bankası aylık yüzde 1,60 faizle, Garanti BBVA aylık yüzde 1,62 faizle, QNB Finansbank aylık yüzde 1,79 faizle ve Denizbank da aylık yüzde 1,81 faizle taşıt finansmanı temin ediyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@