Merkez Bankası Fitili Ateşlemişti, 13 Özel Banka Faiz İndirdi! Dolar TL Depremi 32 Günlük Vadeli Mevduat Oranları Vurdu

Merkez Bankası son kurşunu sıktı, bankalarda Cuma depremi yaşandı. Garanti Bankası, Finansbank, İş Bankası, Yapı Kredi, Akbank faiz indirdi, 32 günlük vadeli mevduat, ihtiyaç, taşıt konut kredisi faiz

Finans 19.11.2021 - 22:13 19.11.2021 - 22:13 Gülcan Özer

Merkez Bankası üst üste 3. toplantısında da faiz indirimi yaptı. TCMB PPK Toplantısı ile Eylül ayında 100 baz puan, Ekim ayında 200 baz puan ve Kasım ayı toplantısı ile 100 baz puan olmak üzere toplamda 400 baz puan faiz indirimi yapmıştı. 

Yapılan faiz indirimleri ile yüzde 19 olan politika faiz oranı yüzde 15 seviyesine çekilirken gözler bankaların faiz oranlarına çevrilmişti. Her zaman olduğu gibi ilk faiz indirimi kamu bankaları tarafından yapılmış, Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından ticari kredi faiz oranları ile konut kredisi faiz oranlarında peş peşe indirimler duyurulmuştu. 

KAMU BANKALARI FAİZ İNDİRDİ! ZİRAAT BANKASI, HALKBANK VE VAKIFBANK FAİZ ORANLARI KASIM 2021

Merkez Bankası tarafından yapılan politika faiz indirimi sonrasında gözler bankaların faiz oranlarına çevrilmişti. 100 baz puan faiz indirimi sonrasında kamu bankaları arasında yer alan Halk Bankası, Vakıfbank ve Ziraat Bankası kredi faiz oranları için güncelleme ilan edilmişti. 

halkbank konut kredisi 19 kasım

Devlet bankaları ticari kredi paketlerinde 100 baz puan faiz indirimi yaparken konut kredisi faiz oranlarını ise yüzde 1,29 seviyesinden yüzde 1,20 seviyesine çekmişti. 

ÖZEL BANKALARDAN FLAŞ FAİZ KARARI GELDİ, 13 BANKA FAİZ İNDİRDİ!

Devlet bankalarının faiz indirimi hamleleri sonrasında gözler özel bankalara çevrilmişti. Bugün akşam kapanışının ardından bankalar beklenen faiz güncellemesi hamlesini bir kere daha yaptı ve oranları güncelledi. Ancak özel bankalar ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi faizlerinde sınırlı güncellemeye giderken asıl büyük indirimi 32 günlük vadeli mevduat faizi oranında yaptılar.

garanti bankası e vadeli oranı

Garanti Bankası 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranı yüzde 15,25 seviyesine çekildi. 

kiraz hesap 32 günlük faizi

Güncelleme öncesi yüzde 18 faiz veren Fibabanka kiraz hesap faiz oranı yüzde 16.50 seviyesine çekilmiş oldu. 

burgan bank faiz oranı

Burgan Bank 32 günlük vadeli mevduat faiz oranı ise yüzde 16.50 seviyesine düştü. 

odeabank 32 günlük oranı

Bir dönem yüzde 20'ye dayanan faizi ile dikkat çeken Burgan Bank 32 günlük vadeli mevduat faiz oranı ise yüzde 16.75 seviyesine çekildi. 

nkolay 32 günlük bonoN Kolay Bono hesabı da faiz indirimi yapılan bir diğer vadeli mevduat faizi oldu. Söz konusu rakam yüzde 17.50 olarak revize edildi.

teb 32 günlük marifetli hesap

TEB marifetli hesap faiz oranı da düştü ve yüzde 16,50 olarak uygulanmaya başladı. 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranı düşen diğer özel bankalar arasında Yapı Kredi, Akbank, İş Bankası, HSBC Bank, Şekerbank, Denizbank, QNB Finansbank ve Alternatif Bank'ta yer aldı.

EN YÜKSEK FAİZ HANGİ BANKADA, TL EN YÜKSEK FAİZİ VEREN BANKA HANGİSİ?

Yapılan güncelleme ile mevduat faizini yüzde 18 seviyesinde tutan Turuncu Hesap ile IN Bank en yüksek faiz veren banka oldu. En yüksek faiz oranı üzerinden hesaplandığında 100 bin liranın aylık faiz getirisi 1.499 TL olarak gerçekleşti. Bankada parası olanlar için kritik tarih bir sonraki Merkez Bankası toplantısı için belirlenen 16 Aralık 2021 tarihi oldu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@