Merkez Bankası Kasım 2021 PPK Faiz Toplantısı Tarihi Ne Zaman?

Merkez Bankası'nın ekim ayında aldığı beklenmeyen faiz indirimi kararının ardından Kasım ayı için nasıl bir karar alınacağı merak konusu. Peki TCMB PPK toplantısı ne zaman? İşte detaylar...

Finans 01.11.2021 - 12:35 01.11.2021 - 12:35 Mustafa KARAGÖZ

Merkez Bankası Ekim 2021 dönemi Para Politikaları Kurulu (PPK) faiz kararı beklentilerin çok ötesinde olmuştu. 

Kredi faiz oranları, döviz kuru piyasalar için oldukça önemli olan bu kararın ardından Merkez Bankası'nın bir sonraki toplantısından çıkacak karar araştırılır oldu. 

MERKEZ BANKASI KASIM 2021 PPK FAİZ TOPLANTISI TARİHİ

Merkez Bankası tarafından ilan edilen faaliyet takvimine göre, Kasım ayı Para Politikaları Kurulu toplantısı ay ortasına doğru gerçekleştirilecek. 

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu başkanlığında gerçekleştirilecek olan Kasım 2021 PPK faiz toplantısı 18 Kasım tarihinde gerçekleştirilecek. 

Perşembe günü gerçekleştirilecek olan toplantı sabah saat 10.00 itibariyle başlayacak. Kasım ayı faiz kararı ise aynı gün öğleden sonra saat 14.00 itibariyle duyurulacak. 

Alınacak faiz kararına ilişkin Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın resmi sitesinde bir rapor yayımlanacak. 

BEKLENTİLER NELER?

Merkez Bankası'nın Ekim ayında aldığı 200 baz puanlık faiz indirimi beklentilerin dışında olmuştu. Faiz kararı sonrası açıklamalarda bulunan Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu faiz indirimlerinin devam edebileceği sinyalini vermişti. Kasım 2021 PPK toplantısına dair ekonomistlerin beklentileri açıklanmadı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@