Merkez Bankası Kredi Faiz İndirimi Bekleyenler Dikkat! Cumhurbaşkanı Erdoğan Devrede

Merkez Bankası faiz indirimi için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın devreye girdiği iddia edildi. Merkez Bankası Temmuz ayında kredi faiz indirimi yapacak!

EKONOMİ 07.07.2019 - 20:00 15.07.2021 - 00:15 SERHATMEDYA

Merkez Bankası faiz indirimi için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın devreye girdiği iddia edildi. Merkez Bankası Temmuz ayında kredi faiz indirimi yapacak!

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya'nın görevden alınması gündeme bomba gibi düştü. Erdoğan tarafından atanan Murat Uysal göreve resmen başlarken gözler Temmuz ayınının sonunda yapılacak Merkez Bankası PPK Toplantısı faiz kararına çevrildi. Merkez Bankası Faiz İndirimi Kararı İçin Cumhurbaşkanı Erdoğan Israr Ediyor! Ekonomi kuluslerine bomba gibi düşen iddialara göre Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya'nın son iki aylık toplantı döneminde kredi aiz indirimi yapmaması ve Temmuz ayında da indirim yapmaya yanaşmaması nedeni ile Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından görevinden alındı. 150 Baz Puan Faiz İndirimi Yapılacak!Ekonomistler Merkez Bankası'nın Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan yoğun baskılar nedeni ile Temmuz ayı toplantısı ile en az 150 baz puan indirim yapacağını iddia ediyorlar. TCMB eski Başkanı ve İYİ Parti milletvekili Durmuş Yılmaz ise faiz indirim kararının işleri daha da kötüye götüreceğini söyleyerek "2013’ten bu yana kurala dayalı ülke ve ekonomi yönetimi yok. Merkez Bankacılığının yüzde 50’si tekniktir, rakamdır, analizdir.Diğer yarısı ise, toplumla iletişimdir. Son üç yıldır Türkiye’de iletişim faciası yaşanıyor. Bu görevden almayla, iletişim faciası zirve yaptı. Dolayısıyla hükümete borçlanmaktan başka çare kalmadığı için faizlerin düşmesini istiyor.Enflasyonun ve işsizliğin dünya ortalamasının üç katı olan bir ülkede, vatandaşın cebine koyduğunuz paranın itibarını korumazsanız, Merkez Bankası başkanına baskı yaparak faizleri düşürürseniz, 3 ay cennete gidersiniz, 30 yıl cehennemde yaşarsınız. Bu politika bize yüksek enflasyon, faiz ve değersiz TL olarak dönecektir" dedi. Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZ Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@