Merkez Bankası PPK toplantısı ne zaman? Faiz indirim kararı gelecek mi?

Merkez Bankası son zamanlarda merakla beklenen faiz indirimi kararını alıp almayacağının konuşulduğu Para Piyasaları Kurulu toplantısını ne zaman gerçekleştireceği merak konusu oldu.

EKONOMİ 20.07.2019 - 15:34 15.07.2021 - 00:14 SERHATMEDYA

Merkez Bankası son zamanlarda merakla beklenen faiz indirimi kararını alıp almayacağının konuşulduğu Para Piyasaları Kurulu toplantısını ne zaman gerçekleştireceği merak konusu oldu. Merkez Bankası’nın faiz kararını vereceği PPK toplantısını ne zaman olacağını merak edenler, Merkez Bankası PPK toplantısı ne zaman? Faiz indirim kararı gelecek mi? Sorularının cevaplarını aramaya başladı. Peki, Merkez Bankası PPK toplantısı ne zaman? Faiz indirim kararı gelecek mi?

Merkez Bankası başkanının geçtiğimiz günlerde görevden alınmasının ardından gözler Merkez Bankası tarafından gerçekleştirilecek olan PPK toplantısında çevrildi. Bu toplantıda Merkez Bankası faiz indirimi kararını verip vermeyeceği belli olacak. Faiz kararı sonrasında Merkez Bankası’nın nasıl bir yol izleyeceği de merak edilen konuların başında yer alıyor. Faiz indirimi kararının verileceği Merkez Bankası PPK toplantısının ne zaman yapılacağı da en fazla merak edilen konulardan bir tanesi olarak görülüyor.MERKEZ BANKASI PPK TOPLANTISI NE ZAMAN? FAİZ İNDİRİMİ GELECEK Mİ?Merkez Bankası PPK toplantısında faiz indirimi yapılacağı tahmin edilirken faiz inidiriminin ne kadar olacağı da merak edilen bir başka konu olarak görülüyor. Faiz indiriminin gerçekleştirmesi beklenen Merkez Bankası PPK toplantısı 25 Temmuz’da gerçekleştirilecek. Bu toplantıda Merkez Bankası faiz kararını açıklayarak piyasaların hareketlenmesi hedefleniyor. Bundan dolayı da gözler Merkez Bankası’nın gerçekleştireceği  Para Piyasaları Kurulu toplantısına çevrildi.Merkez Bankası Para Politikaları Kurulu Toplantısı 2019 Takvimi Tarihleri Merkez Bankası PPK Para Politikaları Mart Toplantısı Tarihi 6 Mart 2019Merkez Bankası PPK Para Politikaları Nisan Toplantısı Tarihi 25 Nisan 2019Merkez Bankası PPK Para Politikaları Haziran Toplantısı Tarihi 12 Haziran 2019Merkez Bankası PPK Para Politikaları Temmuz Toplantısı Tarihi 25 Temmuz 2019Merkez Bankası PPK Para Politikaları Eylül Toplantısı Tarihi 12 Eylül 2019Merkez Bankası PPK Para Politikaları Ekim Toplantısı Tarihi 24 Ekim 2019Merkez Bankası PPK Para Politikaları Aralık Toplantısı Tarihi 12 Aralık 2019


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@