Merkez Bankası Şubat 2022 PPK Faiz Toplantısı Gün, Tarih ve Saati Ne Zaman?

Merkez Bankası Şubat 2022 PPK faiz toplantısı ne zaman? TCMB şubat ayında faiz indirimi yada artırımı yapacak mı? Ekonomistlerin yeni faiz kararına ilişkin beklentileri neler?

Finans 09.02.2022 - 15:03 09.02.2022 - 15:03 Mustafa Karagöz

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) 2022 yılı faaliyet takvimine göre; Şubat ayı Para Politikası (PPK) toplantısı gün ve saati belli oldu. 

Para piyasaları tarafından yakından takip edilecek olan olan toplantı Dolar TL ile Dolar Gram Altın değişimi ile piyasaların yön bulması açısından büyük önem arz ediyor. Peki Merkez Bankası PPK toplantısı ne zaman yapılacak? İşte ilan edilen o takvim. 

MERKEZ BANKASI ŞUBAT AYI PPK TOPLANTISI TAKVİMİ

Merkez Bankası'nın ilan ettiği takvime göre faiz kararının açıklanacağı PPK Toplantısı ayın ikinci yarısından hemen sonra yapılacak. TCMB takvimine göre Para Politikaları Kurulu (PPK) toplantısı 17 Şubat Perşembe günü gerçekleştirilecek.

17 Şubat sabah saat 10.00'da başlayacak olan PPK Toplantısına Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu başkanlık edecek. PPK toplantısının tamamlanmasının ardından ise TCMB'nin resmi web sayfası üzerinden duyuru yayımlanacak. Saat 14.00'da ilan edilecek olan PPK faiz kararıyla piyasalar yeni yön haritasını çizecekler.

Ekonomistler ise ilk tahminlerinde Merkez Bankası'nın Ocak ayında olduğu gibi faiz oranlarını değiştirmeyeceğini ve yüzde 14.00 seviyesinde sabit tutacağını tahmin ediyorlar. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@