Merkez Bankası Takvimi! PPK Kasım 2021 Tarihi ve Ekonomistlerin Faiz İndirim Beklentisi

Merkez Bankası Kasım ayı PPK toplantısı faiz para piyasaları için oldukça önem arz ediyor. Ekim ayında alınan kararın sonrasında Kasım ayı kararının ne olacağı ise kestirilmiyor.

Finans 10.11.2021 - 16:43 10.11.2021 - 16:44 Mustafa KARAGÖZ

Yurtiçi para piyasalarının merakla beklediği PPK faiz kararı için sayılı günler kaldı. PPK kararının ne zaman açıklanacağı, ekonomistlerin beklentilerinin ne olduğu ve faiz kararı önce piyasalarda oluşan son durumu sizlerle paylaşıyoruz. 

MERKEZ BANKASI KASIM 2021 PPK TOPLANTISI

Merkez Bankası Kasım 2021 dönemi Para Politikaları Kurulu toplantısını önümüzdeki hafta içerisinde gerçekleştirecek. ,

Daha önceden ilan edilen takvim kapsamında Merkez Bankası 18 Kasım Perşembe günü toplanacak. Toplantıya Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu başkanlık edecek. PPK üyelerinin yer alacağı toplantı sabah saat 10.00 itibariyle başlayacak.

Toplantının başlamasının ardından ise öğleden sonra karar ilan edilecek. Merkez Bankası'nın resmi sitesinde ilan edilecek karar 18 Kasım Perşembe öğleden sonra saat 14.00 itibariyle açıklanacak.

EKONOMİSTLERİN BEKLENTİLERİ NELER?

Oluşan ekonomik ortamda ekonomistlerin faiz kararı beklentisi sabit bırakılması yada çok az bir faiz indirimi yapılması şeklinde. Merkez Bankası'nın faiz artırması ise beklenmiyor.

Merkez Bankası'nın alacağı kararı ilişkin ekonomistlerin ortak görüşü faiz oranlarının bu ay sabit bırakılacağı yönünde. Ancak TCMB'nin 50 baz puan yada az bir ihtimalle 100 baz puanlık bir indirim yapabileceği de ele alınıyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@