Mersin Kentsel Dönüşüm Çalışmaları İçin Gültak'tan Çağrı Geldi

Akdeniz Belediye Meclisi Nisan ayı toplantısına kentsel dönüşüm damgasını vurdu. Kentsel dönüşüm projelerinin sorunlu ilerlediği iller arasında yer alan Mersin için kentsel dönüşüm çağrısı gelirken Çay Mahallesi yerinde dönüşüm, Barış ve Bahçe Mahallesi projeleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Mersin Kentsel Dönüşüm Çalışmaları İçin Gültak'tan Çağrı Geldi

Özellikle de deprem riski yüksek olan illerde kentsel dönüşüm projeleri tüm hızı ile devam ederken şehirlerin yeni ve modern bir çehreye kavuşturulmasını sağlamak adına yürütülen çalışmalarda ne yazık ki belirli sorunlar da yaşanıyor.

Hak sahipleri ve müteahhitler arasında yaşanan anlaşmazlıklar, rant savaşları, yasal sorunlar gibi çok sayıda sorun kentsel dönüşümde istenilen hıza erişilmesini zorlaştırırken kentsel dönüşüm konusunda bir açıklamada Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak tarafından yapıldı.

AKDENİZ VE MERSİN KENTSEL DÖNÜŞÜM İLE YENİLENECEK!

Konu hakkında açıklama yapan Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak herkesi kentsel dönüşüm projelerine destek vermeye çağırırken meclis üyeleri, meslek odaları ve kentin bu konuda çalışmalar yapan tüm dinamiklerine çağrıda bulundu.

Gültak "Akdeniz'i, Toroslar'ı, Yenişehir'i veya Mezitli'yi yani bu şehri baştan mı değiştirmek istiyorsunuz?" diyerek çocukların güzel parklarda oynaması, evlerin, okulların ve ibadethanelerin temiz ve güvenli olması için Akdeniz'in kötü imar planlarını düzenleyecek yeni projelere ihtiyaç duyduklarını söyledi.

Kendilerinin bu alanda belediye olarak gerekli imar ve şehircilik anlamında çalışmalara başladıklarını belirten Gültak, Akdeniz ve Mersin'de kentsel dönüşüm çağrısında bulundu.

ÇAY MAHALLESİ KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ SON DURUM NE?

Akdeniz Belediye Başkanı Gültak yerinde dönüşüm örneği olan Çay Mahallesi kentsel dönüşüm projesinin tamamlanmak üzere olduğunu belirterek bu projenin dışarıdan gelecek olanlara kapalı olduğunu söyledi. Barış ve Bahçe Mahallesi kentsel dönüşüm projesinde de kabul oranını yüzde 80'e taşıdıklarını belirten Gültak çalışmalara devam edeceklerini dile getirdi.