Mersin Mut TOKİ Kura Sonuçları 2021! 2+1 ve 3+1 Çekiliş Sonucu İsim Listesi Belirlendi

TOKİ Mersin Mut evleri için kura çekilişi noter huzurunda yapıldı. Pandemi nedeni ile seyircisiz yapılan kura çekimi ile 2+1 ve 3+1 konutlar için hak sahipleri belirlenmiş oldu.

Toki 06.09.2021 - 16:45 06.09.2021 - 16:50 Gülcan Özer

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından Mersin konut projeleri için başlatılan Mut konut projesi için noter huzurunda yapılan kura çekimi ile ev sahibi olma şansını yakalayan hak sahipleri belirlendi. Koronavirüs salgını nedeni ile alınan tedbir kararları kapsamında kura çekimleri seyircisiz olarak yapılıyor. 

Pandemi riski nedeniyle seyircisiz olarak noter huzurunda yapılan kura çekimleri projeden ev sahibi olmak için başvuru yapan kişilerin takip edebilmesini sağlamak amacı ile TOKİ'nin resmi sosyal medya hesapları olan Twitter, İnstagram, Facebook ve You Tube kanalları üzerinden canlı olarak yayımlanıyor. Yapılan kura çekimleri ile noter tarafından ev sahibi olacak şanslı kişiler belirlenmiş oluyor. 

TOKİ MERSİN MUT KURA ÇEKİLİŞİ SONUÇLARI İSİM LİSTESİ 2021!

100 bin sosyal konut projesi ile başvuru rekoru kıran TOKİ bir yandan da daha önce satışa sunduğu ve başvurularını kabul ettiği kuralı konut projeleri için yapılan kura çekimleri ile hak sahiplerini belirliyor. Yapılan kura çekilişlerinde ev sahibi olacak kişiler tek tek belirlenirken noter huzurunda oluşturulan kura çekiliş sonuçları akşama doğru TOKİ GOV TR resmi internet sitesi üzerinden yayımlanıyor. 

Bugün yapılan kura çekimi ile Mersin'e bağlı olan Mut ilçesinde satışa sunulan konutlar için başvuru yapan kişiler arasında hak sahipleri belirlendi. Satışa sunulan 106 adet 2+1 konut için başvuru yapan 424 kişi arasından ilk olarak hak sahipleri belirlenirken ardından ise satışa sunulan 41 adet 3+1 konut için başvuruda bulunan 669 kişi arasından hak sahipleri belirlenmiş oldu. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@