MESS Vitesi Artırdı, Revizeli Yeni Zam Teklifini Açıkladı!

Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS), sendikalara sunduğu yeni zam teklifini açıkladı. MESS'in yeni zam teklifi belli oldu.

Finans 07.01.2022 - 12:25 07.01.2022 - 12:25 Büşra Uluşen

Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS), 140 bin metal işçisinin dahil olduğu grup toplu iş sözleşmesi kapsamında yeni zam teklifini sendikalara yöneltti. 

MESS'ten yapılan açıklamada Türk Metal, Birleşik Metal-İşve Özçelik-İş sendikalarıyla görüşmeler yapıldığı belirtilerek, ücret artış tekliflerini ikinci kez revize ettiklerini ve bahsi geçen zam teklifinin Türk Metal, Birleşik Metal - İş ve Özçelik İş sendikalarına ilettikleri belirtildi. 

MESS'TEN YENİ ZAM TEKLİFİ!

Yeni zam teklifini revize ederek sendikalara sunan MESS, sözü edilen teklifte şu ifadeleri kullandı:

'' MESS olarak 1 Eylül 2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere ilk 6 ay için yuüzde 17 olan artış teklifimizi, yüzde 21 olarak revize ettik'' denildi. 

Buna göre MESS'in sözleşmenin ikinci 6 ayında da enflasyon oranında zam yapcağı öğrenilirken, zam teklifiin de koşullar nedeniyle artırıldığı gözlemlendi. 

MESS, '' 4 aylık yüzde 21,89'luk enflasyon oranı dikkate alındığında, Ocak-Şubat 2022 döneminde minimum seviyeden bile enflasyon gerçekleşse, toplamda yıllık yüzde 50'nin üzerinde bir teklif sunuyoruz'' diyerek teklifinin gerekçelerini açıkladı.

Öte yandan açıklamanın devamında verilen zam teklifinin kamuoyunda yıllık artış olarak değerlendirildiği ancak teklifin sadece yılın ilk 6 ay için verildiği belirtildi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@