Metaverse Arsa Fırtınası İstanbul'a Sıçradı! İstanbul'un En Lüks Semtlerinde Yatırımlık Sanal Araziler 20 Bin TL

Metaverse platformları arsa satışları ile dikkat çekerken İstanbul'da sanal dünyadaki yerini aldı. İstiklal Caddesi, FSM Köprüsü, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Nişantaşı, Ortaköy arsa yatırımı fırsatı!

Metaverse Arsa Fırtınası İstanbul'a Sıçradı! İstanbul'un En Lüks Semtlerinde Yatırımlık Sanal Araziler 20 Bin TL

Sanal arazi yatırımları dünya gündemini meşgul etmeye devam ediyor. Bazı analistler yapılan satışlara temkinli yaklaşırken bazı analistler ise Bitcoin ilk çıktığında da ucuzdan alanların kazandığı paraları hatırlatarak fırsat treni uyarısı yapıyor. OVR isimli metaverse platformu ise İstanbul'da 11 binden fazla kişiye sanal arazi sattığını açıkladı.

Metaverse sanal arazi fiyatları için parsel başına ücretlendirme yapılırken İstanbul'da sanal arsa fiyatları 200 liradan alıcı buluyor. Türkiye'de satılan sanal araziler şu anda İstanbul'da ağırlık kazanırken dev platform İstanbul'da İstiklal Caddesi, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, FSM Köprüsü, Ortaköy, Rumeli Hisarı, Kadıköy, Nişantaşı ve Bebek gibi lüks semtlerde arsa satışı yapıyor.

İSTANBUL'DA SANAL ARAZİ, METAVERSE ARSA FİYATLARI KAÇ TL, NE KADAR?

Hürriyet Gazetesi tarafından yapılan habere göre İstanbul'da sanal arazi satışları yükselişe geçti. OVR Metaverse Platformu üzerinden yapılan satışlarda şu anda İstanbul'da 20 binden fazla parselin alıcı bulduğu belirtiliyor. Satış fiyatları ise satın alınmak istenen sanal arazinin bulunduğu yer ve büyüklüğüne göre değişiyor. Aynı gerçek dünyada olduğu gibi gelişmiş bölgelerde ve merkeze yakın yerlerde olan arsaların fiyatları daha yüksek satılıyor.

Örneğin Bağcılar'da sanal arazi fiyatı parsel başına 135 TL üzerinden fiyatlanırken İstanbul'un en değerli bölgeleri arasında yer alan Ortaköy sahili kenarında ise 1 parsel almak isteyen kişilerin 500 lirayı gözden çıkarması gerekiyor.

metaverse-arsa-nasıl-alınır

OVR SANAL ARAZİ NEDİR, METAVERSE ARSA NASIL ALINIR?

OVR oyunu tarafından dünya 1.6 trilyon parsele bölünerek harita üzerinde işaretlenip satışa sunuluyor. Açık artırma yöntemi ile yapılan satışta katılımcılar mobil uygulama üzerinden çeşitli görevleri yerine getirmekle yükümlü tutuluyor. Parseller son derece küçük tutulduğu için geniş bir arazi almak isteyen kişilerin 20 bin lirayı gözden çıkarması gerekiyor.

ovr arsa fiyatı 30 aralık

SANDBOX METAVERSE ARSA FİYATLARI NE KADAR, SANAL ARAZİ KAÇ LİRAYA SATILIYOR?

Oyun platformlarına göre sanal arazi fiyatları değişebiliyor. Sandbox daha popüler bir uygulama olduğu için bu uygulama üzerinden sanal arazi almak isteyenlerin daha yüksek tutarda ödeme yapmaları gerekiyor. Bu uygulamada en ucuz arsa 12 bin dolardan başlayan fiyatlarla satılıyor. Adidas, ABD'li rap sanatçısı Snoop Dogg ve Atari gibi ünlüler ile kurumların alım yaptığı bu uygulamada bazı arazilerin fiyatları 10 milyon dolara kadar yükselebiliyor.

NOT: Burada yer alan bigiler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez, bu bilgiler üzerinden yatırım yapılamaz, emlak365.com tarafından yatırım tavsiyesi verilmemiştir.

SONRAKİ HABER