Metaverse Arsa Yatırımı Yapanlar Yandı! Kripto Paralar Eridi, Sanal Arsalar Yatırım Bataklığına Dönüştü

Bir dönem adeta çılgınlığa dönen ve ünlü yerleri almak için vatandaşın birbiri ile yarış haline girdiği Metaverse arsa platformları, kripto paralarda yaşanan düşüşten olumsuz etkilendi.

Emlak Haberleri 24.05.2022 - 08:49 24.05.2022 - 08:49 Gülcan Özer

Tüm dünyada büyük bir yatırım çılgınlığına dönen ve en çok talebin Türkler tarafından yapıldığı sanal arsa satışları rekor kırmıştı. Talebin bir anda katlanarak artması üzerine metaverse arazi fiyatları kanatlanmış, gerçek arsalar ile yarışır hale gelmişti.

Kripto para trenini kaçıran yatırımcıların bu sefer trene erken binmek istemesi ile dünya genelinde adeta çılgınlık yaşanmıştı. Gerçek Dünya haritasının parsellere bölündüğü ve bu şekilde satışa sunulduğu Metaverse arazi fiyatları deyim yerindeyse resmen çakıldı. 

KRİPTO PARA ÇAKILDI, NFT'LER ERİDİ! METAVERSE ARSA M2 FİYATI 200 TL'DEN 60 LİRAYA DÜŞTÜ

Yaşanan yoğun talep artışı ve vatandaşın adeta peynir ekmek gibi kapıştığı metaverse arsa fiyatları Ocak ayında yaşadığı şahlanış ile 2022 yılına iyi bir başlangıç yapmıştı. Ancak kripto para piyasalarında yaşana dalgalanma ve Luna krizinin ardından Bitcoin başta olmak üzere pek çok kripto paranın erimeye başlaması ile NFT'lerde kayıp yaşamaya başladı. 

sanal arazi

Yaşanan yükseliş döneminde Ocak ayı döneminde OVR isimli metaverse platformunda İstanbul'da sanal arsa m2 fiyatı 200 liraya ulaşırken yaşanan düşüşten sonra aynı platformda fiyatların 60 TL'ye kadar gerilediği görüldü. Analiz şirketi CoinMarketCap tarafından açıklanan verilere göre kripto para piyasasının değeri 2.1 trilyon dolardan 1.2 trilyon dolar seviyesine gerilerken yaşanan düşüşten sanal arsa yatırımı yapanlarda olumsuz etkilendi. OVR token fiyatının 2.5 dolardan 1.5 dolar seviyesine düşmesinin de sanal arazi fiyatlarında düşüşe neden olduğu belirtiliyor. 

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@