Meteoroloji Açıkladı! İstanbul'a Kar Geliyor Mu?

Bugün, Doğu Anadolu ve Trakya'nın yüksek yerlerinde kar yağışı, ülkenin diğer kısımlarında yağmur yağışı olarak görülecek ve haftanın diğer günlerinde kar yağışına dönüşecek.

Meteoroloji Açıkladı! İstanbul'a Kar Geliyor Mu?

Bugün, Doğu Anadolu ve Trakya'nın yüksek yerlerinde kar yağışı, ülkenin diğer kısımlarında yağmur yağışı olarak görülecek ve haftanın diğer günlerinde kar yağışına dönüşecek. Yılın hiç kar düşmeyen illerinden biri olan İstanbul' da kar müjdesi verildi. Tüm yurda hâkim olması beklenen kar yağışının İstanbul'u da etkileyeceği belirtildi.

2018' de kış mevsimi karsız ve kurak geçti. Ancak meterolojinin yaptığı açıklamaya göre yurdun çoğu şehrinde kar yağışı etkili olacak. Özellikle, bu yıl karı dört gözle bekleyen İstanbullular, hava durumunu merak ediyor. Aynı zamanda doğu illerimizde kar yağışı etkili olmaya başladı, iki şehirde okullar kar tatili edildi. İşte Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden güncel hava durumuna göre yılın en karlı haftası geliyor.

Meteoroloji Açıkladı! İstanbul'a Kar Geliyor Mu? - Resim 1

Kar Yağışı Başladı


Bugün, Doğu Anadolu ve Trakya'nın yüksek yerlerinde kar yağışı, ülkenin diğer kısımlarında yağmur yağışı olarak görülecek ve haftanın diğer günlerinde kar yağışına dönüşecek.

Ülkemizin özellikle doğu kesimlerinde dün akşam saatlerinden itibaren kar yağışı etkili olmaya başladı. İlerleyen günlerde yurdun genelinde beklenen kar yağışları bekleyenleri sevindirirken, bir yandan da hayat şartlarını olumsuz etkilemeye başladı. İki ilimizde kar yağışı nedeniyle okulların tatil edildiği bildirildi.

Kar Tatili


Hasretle beklenen kar yağışı, bazı bölgelerde hayatı olumsuz etkilemeye de başladı. Van'ın Bahçesaray ilçesinde ve Bitlis' te okullar, kar nedeniyle tatil edildi.

Van'ın Bahçesaray ilçesinde, kar yağşının artmasıyla okulların bir gün süreyle tatil edildiği duyuruldu. Bitlis' te de okullar tatile girdi. Dün akşam başlayan kar yağışının artmasıyla, merkez ve merkeze bağlı köylerde br gün süreyle eğitime ara verildiği bildirildi. Valilik, "Olumsuz hava şartları nedeniyle merkez ve merkeze bağlı köy okullarında eğitime bir gün süreyle ara verilmiştir. Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarda çalışan hamile ve engelli personeller bir gün süreyle izinli sayılacaktır." dedi.

İstanbul'a Kar Müjdesi


Yılın hiç kar düşmeyen illerinden biri olan İstanbul' da kar müjdesi verildi. Tüm yurda hâkim olması beklenen kar yağışının İstanbul'u da etkileyeceği belirtildi. Pazartesi günü yağmur şeklinde düşmesi gereken yağışların, çarşamba günü karla karışık yağışa, perşembe günü ise kar yağışına dönüşmesi bekleniyor. Hava sıcaklıklarının da 0 derecenin altına düşeceği bildirildi.

Yurda hâkim olmaya başlayan soğuk havanın, perşembe gecesine kadar süreceği düşünülüyor. Hafta sonuna doğru yükselmesi beklenen hava sıcaklığıyla, parçalı bulutlu bir hava mevcut olacak.