Meteoroloji Alarm Verdi! Bazı İlleri Sağanak Yağış, Bazılarını Toz Taşınımı Vuracak, Göz Gözü Görmeyecek!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü toz taşınımı uyarısı ve gök gürültülü sağanak yağış ile sel alarmı verdi. Havalar soğuyacak mı, ne zaman ısınacak, yağmur var mı, hava durumu nasıl olacak?

Gündem 17.04.2022 - 08:50 17.04.2022 - 08:55 Gülcan Özer

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 18 Nisan 2022 Pazartesi günü ile başlayacak olan yeni haftanın haftalık hava durumu tahmin raporunu yayımladı. Yayımlanan rapor ile ne yazık ki yeni yeni ısınmaya başlayan havaların bir kere daha soğuyacağı, yeni yağışlı hava dalga etkisi ile hava sıcaklıklarının bir kere daha düşeceği açıklandı. 

Türkiye önümüzdeki hafta yeniden etkili yağışlı hava dalgası etkisine girerken yağışın etkisi altında kalan illerde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin altını görecek. Yine bazı illerde Afrika'dan gelen toz taşınımı nedeni ile görüş mesafesinde düşüş, ulaşımda aksama ve çamur yağışı uyarısı yapıldı. 

HAVA NASIL OLACAK, PAZARTESİ YAĞMUR YAĞACAK MI, YAĞIŞ VAR MI?

Kuvvetli yağış için alarm veren Meteoroloji Genel Müdürlüğü önümüzdeki hafta boyunca yağışların etkili olacağını, bazı illerde toz taşınımı nedeni ile çamur yağışı görülebileceği uyarısında bulundu. Hava sıcaklıkları yağışların etkili olduğu illerde düşerken diğer illerde ise yükselecek. 

mgm hava durumu 1

mgm hava durumu 2

Bugün hava nasıl olacak diye soranlar için MGM "Yağışların Marmara'nın batı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden ulaşımda aksamlar ,sel, su baskını gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir" diyerek Marmara bölgesi için uyarıda bulunurken bazı ve iç kesimler için ise Afrika üzerinden toz taşınımı nedeni ile çamur şeklinde yağış uyarısı yaptı. 17 Nisan 2022 günü için Marmara bölgesinde toz taşınımı nedeni ile görüş mesafesinin düşebileceği açıklandı. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@