Meteoroloji Bu Gece Başlıyor Diyerek Uyardı! Sıcaklıklar 12 Derece Düşecek, Sağanak Yağmur Ve Kar Yağışları Başlayacak!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bir son dakika açıklaması yapılarak soğuk ve yağışlı havanın geldiği duyuruldu. Yeni hava sisteminin bu gece yarısından itibaren yurdu etkilemeye başlayacağı açıklandı.

Meteoroloji Bu Gece Başlıyor Diyerek Uyardı! Sıcaklıklar 12 Derece Düşecek, Sağanak Yağmur Ve Kar Yağışları Başlayacak!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü san dakika açıklaması ile soğuk ve yağışlı havanın bu geceden itibaren Türkiye'de etkili olacağını duyurdu. Bu gece yarısı yurdu etkileyecek olan yeni hava sisteminin hem hava sıcaklıklarını düşüreceği hem de yağış getireceği belirtildi.

HAVA SOĞUYACAK YAĞIŞLAR BAŞLAYACAK

Yapılan bilgilendirmeye göre bu gece yarısından itibaren yurda kuzeybatı kesimlerden yeni bir hava sistemi giriş yapacak. Trakya'dan başlayarak Marmara Bölgesi'ne kadar soğuk ve yağışlı hava sistemi bölgeyi etkisi altına alacak. Perşembe günü Marmara, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı ve Orta Karadeniz'de yağmur ve sağanak şeklinde hava olayları meydana gelecek. Trakya'nın yüksek kesimleri ile Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışları gerçekleşecek.

KAR YAĞIŞLARI ETKİLİ OLACAK

Cuma gününden itibaren kar yağışları yurt genelinde etki alanını genişletecek. Buna göre Cuma sabahıyla beraber İç Anadolu Bölgesi, Karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu Bölgesi'nde kar yağışları meydana gelecek. Cumartesi günü ise İç Anadolu'nun doğusu ile güneyinde yer yer yoğun kar yağışları hayatı olumsuz bir şekilde etkileyecek.

KUVVETLİ FIRTINA TAHMİNİ

Rüzgarlar konusunda da tahminde bulunan Meteoroloji kuvvetli fırtına uyarısı yaptı. Verilen bilgilere göre Cuma ve Cumartesi günleri saatte 80 km hıza ulaşabilen fırtınalar Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu ve Orta Karadeniz'de etkili olacaklar.

SICAKLIKLAR 12 DERECE DÜŞECEK

Hava sıcaklıkları konusunda da Meteoroloji son gelişmeleri kamuoyuna duyurdu. Buna göre bu gece yarısından itibaren yurda kuzeybatıdan girecek olan soğuk hava sistemi sıcaklıklarda önemli derecede düşüş meydana getirecek. Marmara ve Kuzey Ege'de perşembe gününden, batı, iç ve kuzey kesimlerde Cuma gününden itibaren sıcaklıklarda hissedilir derecede düşüş olacak. Tahminlere göre bu bölgelerde sıcaklıklarda 6 ila 12 derece arasında düşüş meydana gelecek. Ülke genelindeki sıcaklıkların gelecek hafta başına kadar mevsim normallerinin altında seyredeceği açıklandı.

METEOROLOJİ UYARILARI TAKİP EDİLMELİ!

Son bir uyarıda bulunan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, soğuk ve yağışlı hava sisteminin kuvvetli sağanak, gök gürültülü sağanak, kar yağışları, buzlanma, fırtına, gibi olumsuzluklara neden olabileceği ve Meteoroloji'nin yayınlayacağı uyarıların dikkatle takip edilmesi gerektiği bildirildi.