Meteoroloji İllere Ayrı Ayrı Uyarı! 3 Günlük Kar Yağışları Geri Geliyor

Geçtiğimiz haftalarda yaşanan ve yurdun çok büyük bölümünü etkisi altına alan kar yağışlarına benzer bir soğuk hava dalgası geri geliyor.

Meteoroloji İllere Ayrı Ayrı Uyarı! 3 Günlük Kar Yağışları Geri Geliyor

Geçtiğimiz haftalarda yaşanan ve yurdun çok büyük bölümünü etkisi altına alan kar yağışlarına benzer bir soğuk hava dalgası geri geliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Mart ayının başına dair yayımlanan hava tahmin raporlarında çok sayıda şehir için uyarılar geldi.

METEOROLOJİDEN KAR YAĞIŞI UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün önümüzdeki günlere dair hava tahmin raporları açıklandı. Yeni yayımlanan hava tahmin raporunda Türkiye'nin önemli bir kesiminin soğuk hava dalgasının etkisi altına girmesi bekleniyor. Başta İstanbul olmak üzere çok sayıda şehirde yeni kar yağışlarının olacağı öngörülüyor. Kurumun sitesinden ilan edilen duyuruya dair tüm ayrıntılar şu şekilde;

Türkiye hafta sonu itibari ile yeni bir soğuk hava dalgasının etkisi altına giriyor. Mart ayı itibari ile Karadeniz ve Doğu Karadeniz'de soğuk hava etkisini artıracak karla karışık yağmur görülecek. Soğuk hava dalgası daha sonra Marmara Bölgesini etkisi altına alacak. Soğuk hava dalgası son olarak yurdun önemli bir bölümünde hissedilecek.

İstanbul'a Özel Uyarı

Yayımlanan hava tahmin raporunda İstanbul adına ayrı bir duyuru yayımlandı. Bu kapsamda hatfa sonunda İstanbul'da da sıcakların azalması bekleniyor. Kent genelinde yer yer kar yağışı ile karla karışık yağmur görülecek.

2 Mart Tarihine Dikkat

Soğuk hava dalgasının yeni ayın ilk gününde yurdun kuzey kesimlerinde etkili olması beklenirken bu değişim 2 Mart tarihi itibariyle tüm yurtta hissedilecek.

MART AYININ İLK GÜNÜNE DAİR HAVA TAHMİN RAPORU

Meteoroloji İllere Ayrı Ayrı Uyarı! 3 Günlük Kar Yağışları Geri Geliyor - Resim 1

İLLERE GÖRE HAVA TAHMİNLERİ

Mart ayının başında hava sıcaklarının diğer illerde nasıl olacağını ilan eden Meteoroloji Genel Müdürlüğü bölgelere ve illere göre uyarılarda bulundu. Karadeniz kıyıları, İstanbul, Kocaeli, Yalova ve Kastamonu'nun kuzey ilçeleri ile Sinop çevrelerinin yağmurlu, Ardahan çevreleri ile Artvin'in yüksek kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bunun dışında kalan İç Anadolı bölgesinde buzlanma ve don tehlikesine karşı uyarılar geldi. Bunun dışında Doğu Anadolu bölgesi ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yer alan illere çığ uyarısı yapıldı.

SONRAKİ HABER