Meteoroloji Peş Peşe Uyarılar Yayımladı, 33 İlde Alarm Verildi: Yoğun Kar Yağışı, Don, Buzlanma Uyarısı Yapılan İller!

Türkiye'de yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkilmeye devam ederken Meteoroloi Genel Müdürlüğü 26 Ocak 2022 hava durumu tahmin raporu yayımlandı. Hangi illerde kar ve buzlanma uyarısı yapıldı?

Gündem 26.01.2022 - 07:26 26.01.2022 - 07:41 Gülcan Özer

Meteoroloji Genel Müdürlüğü beklenen hava durumu tahmin raporu yayımlandı. Yayımlanan raporda bugün için yoğun kar yağışı, don ve buzlanma beklenen iller ilan edilirken MGM tarafından yurt genelinde bazı illerde sarı bazı illerde ise turuncu alarm verildi. 

MGM hava durumu tahmin raporu ile yurt genelinde 24 il için turuncu kodla uyarı yapılırken 9 ilde ise sarı uyarı yapıldı. Yoğun kar yağışının bugünde yurt genelinde etkili olması beklenirken düşen hava sıcaklıklarının etkisi ile bazı illerde ise don ve buzlanma olaylarına karşı dikkatli olunması, gerekli tedbirlerin alınması istendi. 

26 OCAK 2022 ÇARŞAMBA METEOROLOJİ GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİN RAPORU! BUGÜN HAVA NASIL OLACAK, YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI YAPILAN İLLER HANGİLERİ?

Günlük hava durumu tahmin raporunu yayımlayan Meteoroloji Genel Müdürlüğü bugün için yoğun kar yağışı beklenen illeri açıkladı. MGM günlük hava durumu tahmin raporu ile Adana, Adıyaman, Antalya, Bingöl, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Gaziantep, Giresun, Mesin, İstanbul, Kocaeli, Malatya, K.Maraş, Ordu, Sakarya, Samsun, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Batman, Yalova, Kilis ili için turuncu kod uyarısı yapıldı. 

mgm uyarı yapılan iller

Sarı kod ile uyarı yapılan iller ise Hatay, Kayseri, Kırşehir, Nevşehir, Niğde, Sivas, Yozgat, Aksaray ve Osmaniye olarak sıralandı. 

mgm çarşamba hava durumu tahmin raporu

BUGÜN HAVA NASIL OLACAK, HANGİ İLLERDE KAR UYARISI YAPILDI?

Yayımlanan hava durumu tahmin raporuna göre yurdun büyük bir bölümü kar yağışlı havanın etkisi altında olmaya devam ederken kar yağışının kıyı kesimlerde etkisini yitirdiği, mevsim normallerinin altında seyreden hava sıcaklıklarının ise Cuma gününden itibaren batı kesimlerde başlayarak yükseleceği belirtildi. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@