Meteoroloji Uyarı Üzerine Uyarı Yaptı! Hava Soğuyor, Gök Gürültülü Sağanak Yağış Geliyor

Yarın için alarm üzerine alarm verilirken pek çok bölgede sağanak yağış uyarısı yapıldı. Yarın hava nasıl olacak, bugün yağış, yağmur var mı?

Gündem 14.09.2021 - 22:06 14.09.2021 - 22:19 Gülcan Özer

Meteoroloji Genel Müdürlüğü beklenen hava durumu tahmin raporu verilerini yayımladı. Yayımlanan günlük hava durumu tahmin raporuna göre pek çok bölgede yarın için sağanak yağış ve gök gürültülü sağanak yağış uyarısı yapıldı. 

MGM tarafından açıklanan hava durumu tahmn raporu sonrasında valilik ve AFAD tarafından da acil önlem alınması yönünde yeni tedbir ve uyarıar yapıldı. Sağanak yağış ve gök gürültülü sağanak yağış uyarısı yapılan bölgeler Marmara'nın kuzey ve doğusu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ile Muğla çevreleri olarak sıralandı.

HAVALAR SOĞUYACAK, BU İLLERİ GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞ VURACAK! 

MGM tarafından açıklanan günlük hava durumu tahmin raporuna göre havalar soğuyor! Havalar iç ve batı kesimlerde 2 ile 6 derece azalacak. Yayımlanan raporda “Yapılan son değerlendirmelere göre; bu gece saatlerinden itibaren yurdun kuzeybatısında görülecek olan sağanak yağışların, Eskişehir il geneli ile Ankara'nın güney ve batı, Bolu'nun güney ilçelerinde yarın (Çarşamba) akşam saatlerine kadar yerel kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden ani sel, su baskını ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” ifadelerine yer verildi. 

Çarşamba günü öğle saatlerinde başlayacak olan gök gürültülü sağanak yağış Antalya'nın iç kesimleri, Isparta, Burdur, Denizli ve Afyonkarahisar çevreleri ile Kütahya'nın doğu ilçelerinde etkili olacak. Yine Konya'nın Kuzey ve Batı bölgeler ile Samsun ve Ordu'nun iç bölgeleri için tedbir alınması istendi. Ankara Valiliği ise Ayaş, Beypazarı, Nallıhan, Polatlı, Haymana, Sincan ve Gölbaşı için önlem alınması istendi. İstanbul'da ise lokal sağanak yağış uyarısı geldi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@