Meteoroloji Uzmanı Tarih Verdi, Sıcaklıklar 10 Derece Birden Düşecek! Ocak'ta Kar Yağışı Alarmı Verildi

9 - 15 Ocak 2022 Meteoroloji Genel Müdürlüğü haftalık hava durumun tahmin raporu yayımlandı. Yurdun büyük bölümünde önce sağanak yağış, sonra kar yağışı yaşanacak, hava sıcaklıkları düşecek.

Meteoroloji Uzmanı Tarih Verdi, Sıcaklıklar 10 Derece Birden Düşecek! Ocak'ta Kar Yağışı Alarmı Verildi

Türkiye bir süredir adeta kışın ortasında yalancı baharı yaşarken mevsim sıcaklıkları pek çok şehirde hissedilir derecede artmıştı. Kar yağışı ve yağmur etkisini yitirirken Meteoroloji Genel Müdürlüğü MGM tarafından beklenen 9 Ocak Pazar - 15 Ocak 2022 haftalık hava durumun tahmin raporu yayımlandı.

Yayımlanan rapora göre Türkiye bugünden itibaren yeni bir yağışlı hava dalgasının etkisi altına girecek. Yurt genelinde yağışlar etkili olurken sağanak yağış bazı illerde kar yağışı olarak görülecek. İstanbul'da kar var mı, ne zaman başlayacak, Ankara'da kar ne zaman yağacak?

OCAK AYINDA KAR YAĞACAK MI, KAR YAĞIŞI VAR MI?

MGM Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan rapora göre Ocak ayında kar yağışı tekrar başlayacak. Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan MGM "Haftalık Hava Durumu (9 - 15 Ocak 2022) Ülke genelinde mevsim normallerinin 4 ila 10 derece üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, Salı gününden itibaren batı bölgelerden başlayarak azalacağı mevsim normalleri civarına düşeceği tahmin ediliyor" açıklamasında bulundu.

haftalık hava durumu tahmin raporu 9 ocak

Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen yapmış olduğu açıklamasında 12 Ocak Çarşamba günü itibari ile soğuk hava dalgası ve kar yağışının yurda Marmara'dan giriş yapacağını belirterek hava sıcaklıklarının 10 derece birden düşeceğini dile getirdi. İstanbul'da Çarşamba günü karla karışık yağmur beklediğini belirten Şen, Adana ve Mersin'in yüksek kesimlerinde de kar yağışı beklediğini söyledi. Muğla, Antalya, Mersin, Adana, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş illeri için ise MGM sağanak yağış uyarısı yaptı.

SONRAKİ HABER