Meteorolojiden Çok Sayıda Kente Son Dakika Uyarısı: Sağanak Yağmur, Gök Gürültülü Sağanak Yağış, Fırtına

Meteoroloji Genel Müdürlüğü son dakika raporu yayımlayarak çok sayıda şehri uyardı. Sağanak yağmur, gök gürültülü sağanak yağış ve fırtına uyarısı yapılan iller hangileri, bugün hava nasıl olacak, havalar ne zaman ısınacak, bu hafta sonu hava nasıl olacak, son hava durumu tahmini nasıl?

Meteorolojiden Çok Sayıda Kente Son Dakika Uyarısı: Sağanak Yağmur, Gök Gürültülü Sağanak Yağış, Fırtına

Hafta sonu hava durumu tahmin raporunu da içeren son hava durumu raporu, Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayımlandı. Yayımlanan raporda çok sayıda şehre sağanak yağış, gök gürültülü yağış ve fırtına uyarısı yapıldı.

SAĞANAK YAĞIŞ VE GÖK GÜRÜLTÜLÜ YAĞMUR UYARISI YAPILAN İLLER HANGİLERİ, BUGÜN, YARIN, HAFTA SONU YAĞMUR VAR MI?

Yayımlanan hava durumu raporu ile Meteoroloji Genel Müdürlüğü çok sayıda ile yağış uyarısı yaptı. Yapılan açıklama ile sağanak yağmur ve yer yer gök gürültülü sağanak yağış beklenen bölgeler Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Yozgat, Sivas, Kırşehir, Nevşehir ve Kayseri ile Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu olarak ilan edildi.

Yayımlanan haftalık hava durumu raporuna göre 22 Nisan 2021 Perşembe günü yurdun iç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz ile Doğu Anadolu bölgesinin güneydoğusunda yağışlı hava beklenirken yurdun batısında ise hava parçalı bulutlu olarak geçecek.

Cuma günü yurt genelinde yağmur beklenmezken Cumartesi günü yurda yeni yağış havası Trakya bölgesinden giriş yapacak. Pazar günü yağışlı hava Trakya bölgesinden kıyı Ege, İç Anadolu ve Karadeniz bölgesine geçiş yaparken yurdun büyük bölümünde yağışlı hava etkili olacak.

Meteorolojiden Çok Sayıda Kente Son Dakika Uyarısı: Sağanak Yağmur, Gök Gürültülü Sağanak Yağış, Fırtına - Resim 1

Pazartesi günü ise yağışlar yurdun doğusuna doğru ilerlemeye devam ederken Salı günü doğu illerinde yağış etkili olacak. Çarşamba günü ise yağışlar doğu bölgesinden çıkış yapacak. Hava sıcaklıkları mevsim normallerinde seyredecek.

FIRTINA UYARISI YAPILAN BÖLGELER HANGİLERİ?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısı yapılırken güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına nedeni ile çatı uçması, ağaç devrilmesi gibi olaylara karşı vatandaşların dikkatli olunması istendi.